Komikus és elkeserítő az NKA Szépirodalmi Kollégiumának következetlensége. A Szépírók Társasága az Írószövetség támogatásának felét sem kapta, még a Szent Korona is többet érdemelt.
A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) közzétette a Szépirodalmi Kollégium (SZK) pályázatáról, valamint a Balog Zoltán miniszteri keretének felosztásáról szóló tájékoztatót. Az irodalmi pályázatok tekintetében mind a kettőben találni feltűnő aránytalanságokat, sőt, kissé komikus elemeket. Hiszen annak fényében, hogy a kollégium idén tavasszal egy fillér támogatást sem adott több színvonalas irodalmi lapnak – emiatt megszűnt a 2000 című folyóirat –, és a József Attila Kör (JAK) is bejelentette a várható megszűnését, mind a kollégium, mind a miniszter elég nagyvonalúnak mutatkozott.
Most az SZK mintegy 190 millió forintot osztott szét: egy összegben a legtöbbet – 7 milliót – a Magyar Írószövetség, amely Erős Kingát delegálta a kollégiumba. Két pályázati címen összesen 8 milliót kapott a békéscsabai színház a Bárka folyóiratra, és két programra összesen 7 milliót az említett JAK, ugyanakkor a Szépírók Társasága 2,7 milliós támogatásban részesült.
A kollégiumi döntnökök zömmel a kormányzat hívei közül kerültek ki, ennek tükrében nem meglepő, hogy Wodianer-Nemessuri Zoltán író az Alkony munkacímű történelmi tényregény megírására 600 ezer forintban részesült (arról a szerzőről van szó, aki a Magyar Időkben megjelent, A császárnő és helytartói című jegyzetében Angela Merkel és a trónjáról száműzött Irén bizánci császárnő között vont párhuzamot). A képzeletbeli „pálma" azonban a Szatmárnémetiben élő Jánk Károly költőt illeti, ő ugyanis a 400 ezer forint támogatását e nemesen egyszerű jogcímen kapta: „szépirodalmi mű létrehozása".