Konyakszín bőrhuzat, téglafal és „lánger" - újra szétverték a Hadikot, hogy új arculatot adjanak a két háború közti, 2010-ben újranyitott legendás irodalmi kávéháznak. A Karinthyt és társait ábrázoló nagy falfestmény sorsa még vitatott, de az biztos, hogy romkocsmás lesz az új érzés.
Bosznai Tibor, a kávéházat és a mellette működő Szatyor bárt üzemeltető vállakozás vezetője elmondta, rá kellett jönniük, hogy a Hadik szellemiségének felelevenítéséhez nem az volt a legjobb válasz, hogy leutánozták a harmincas évek berendezését, hanem hogy újra pezsgő szellemű életet vigyenek a falak közé, de ennek érdekében változtatniuk kellett a mai fiatal közönségnek már idegen, régies díszleteken.
Forrás: Hadik Kávéház |
Mit értenek ez alatt? Megmaradnak például a Thonet-székek, de nem az arany-bordó csíkos huzattal, hanem egy kopottas hatású, konyakszín bőrhuzattal. Leszedik a neobarokk tapétát, sőt a vakolatot is, a falakat tégláig csupaszítva hagyják, így egy romkocsmás, loftos enteriőrt hoznak létre. A Szatyor bár felé három átjárót is nyitnak a válaszfalon, amelyen egyébként a 2010-ben újranyitott kávéház jellegzetes falfestménye, Hegedűs Babett alkotása is látható Karinthyról és egykor itt tanyázó író társairól.