Interaktív állandó kiállítás nyílik Kepes György fotóarchívumából az egri Kepes Intézetben.
A modernizmus története során Moholy-Nagy László, André Kertész, Robert Capa és számos magyar művész vált világhírűvé. Közülük az egyetlen, akinek az életművéből jelentős gyűjtemény található ma Magyarországon: Kepes György (1906–2001). A gyűjteményt gondozó egri Kepes Intézet most pénteken fontos állandó kiállítást nyit, melynek címe: A világ új képe, s mely Kepes éppen hatvan éve megjelent korszakalkotó könyve nyomán a művészet, a tudomány és a technika találkozásának alapvető kérdéseit veti föl a korabeli dokumentumokat mai gondolkodásunkkal szembesítve.
A Kepes szerkesztésében megjelent A világ új képe című könyv fotográfiák és szövege együttese. Kiindulópontja: a találmányok révén tapasztalásaink léptéket váltottak, érzékszerveink technikai kibővítésével a mikroszkopikus és a csillagászati méretű világ egyaránt személyes élményünkké vált. Mindez mélyen befolyásolta látásmódunkat és a művészetet is.
Oktatómunkájához és publikációs terveihez az Amerikában élt Kepes György folyamatosan gyűjtött fotográfiákat: tudományos és művészeti felvételeket, szakmai workshopok dokumentumait, izgalmas látványokat. Fotógyűjteménye a közelmúltban Eger város tulajdonába került. A mostani kiállítás e gyűjtemény javát viszi közönség elé, mások mellett Alfred Stieglitz, Robert Capa, Robert Frank, Moholy-Nagy László, Lucien Hervé, Haár Ferenc, Harry Callahan, Harold Edgerton, Nathan Lerner és természetesen Kepes György felvételeit. Ezek a fotográfiák az évek múlásával is kifejezők és eredetiek maradtak, klasszikusoknak kijáró helyet foglalva el a fotótörténetben – olvasható a Kepes központ közleményében.