Nagy fába vágja fejszéjét a japán sztárépítész tervezte Magyar Zene Házát tartalommal megtöltő csapat, amely a különleges formájú épületbe különleges attrakciókat szán.
Átlátható üvegfalakkal igyekszik a Városliget zöldjét átengedni magán a földszintjén hatalmas közösségi térrel – hívogató fotelekkel és kávézóval, kívül sörözővel és kerthelyiséggel – nyitott helyként elképzelt Magyar Zene Háza. A leendő épületbe az a még nem létező intézmény költözik, amely egyszerre működtet majd modern interaktív múzeumot, múzeumpedagógiai részleget, koncert- és konferenciatermet, digitális zenei könyvtárat és szabadtéri színpadot. A Városliget átalakításával megbízott Városliget Zrt. Magyar Zene Háza munkacsoportjának vezetője, Batta András és két projektvezető munkatársa, Horn Márton és Petrik Máté volt segítségünkre, hogy képzeletbeli sétát tegyünk a volt Hungexpo-irodák, azaz a Kertem helyére tervezett épületben, amelynek megnyitását 2018-ra irányozták elő.
A templomszerű, komor termekkel, a múzeumok szentélyjellegével szándékosan szakító modern komplexum azt a felszabadító érzést akarja sugallni, amit a zene nyújt az embernek – mondja Horn Márton, csatlakozva Batta András gondolatmenetéhez, aki a Magyar Zene Háza missziójának tartja, hogy a vizuális világ felé elterelődött embereket visszahozza a hangok varázslatos birodalmába.
Az intézmény legizgalmasabb része a föld alatt kap helyet. Itt lesz a hangdóm, ahol a teljes csend birodalmából indulva a természet hangjain át a szimfonikus zenekari koncertig vezet a hangskála. Mindezt egy planetáriumszerű kialakítással, vetítéseknek helyet adó hangvezérelt moziként kell elképzelni, ahol a kupola garantálja a tökéletes akusztikát.