Következő jelentésírónk, Turi Tímea próbál hinni abban, hogy ha egy ország polgárai kicsiben rendet tartanak, akkor a sok kicsi közösségből megszülethet egy nagy, amelyben lehet élni.
A szépirodalommal való foglalkozás lassan egyre kevésbé lesz gazdasági megfontolásokon alapuló döntés, ugyanakkor én is azt gondolom, hogy a keresletet nemcsak kiszolgálni, hanem alakítani is lehet – mondta egy négy éve adott interjújában Turi Tímea költő, író, a Magvető szerkesztője, aki már tizenhárom éves kora óta szorgalmasan „alakítja a keresletet”: kamaszként jelent meg az első kötete.
Folyóiratokban, antológiákban azóta is rendszeresen közöl verseket, önálló kötetei közül a két legutóbbi a Kalligram kiadásában megjelent Jönnek az összes férfiak (2012) és a Magvető által gondozott A dolgok, amikről nem beszélünk (2014). Ez utóbbi kötetben olvasható a Konkáv piknik című verse, amelyben Gulliver alakját is megidézi, így ír róla: „Ő lett az, aki cölöpökön nyugszik. / Akit úgy kötöznek le a teljesen átlagos / liliputiak, hogy nem tudhatja az egyik, / a másik oldalon mennyire erős / a földhöz csavart hajfonat. / Ő lett az, aki titokban élvezi, / hogy úgy tehet, mintha nem ő kötné magát.”
S hogy Turi Tímea miképpen köteleződött el a szépirodalom mellett? A kérdés azért érdekes, mert – habár nagyon korán verselni kezdett – kamaszkorában sok mindennel akart hivatásszerűen foglalkozni, de irodalommal éppenhogy nem: eredetileg zeneszerzőnek vagy grafikusnak készült. Tizenhét évesen döntött az irodalom mellett, s ebben már az önkifejezés tudatossága vezérelte. Úgy érezte, hogy az irodalomban a kommunikáció nincs kiszolgáltatva semmilyen köztes eszköznek.