- Rockzenekar operaszínpadon?
- Sosem elégedtünk meg azzal, hogy csupán hangszerekkel és énekhanggal előadjuk a dalainkat, minden koncertünkön emeltünk át elemeket a színházi világból. Régen a Szkénében is rendszeresen színházat csináltunk. Igaz, amikor először operai bejáráson voltunk, a színpad mérete letaglózott minket.
- Négyen ekkora térben.
- Olyan műsort állítottunk össze, amelyben élünk az Opera lehetőségeivel. Jelmezek, díszletek, balett-táncosok, színészek – kilenc művész, akiknek a neve legyen meglepetés –, a Magyar Rádió gyerekkórusa, az alternatív kórusok között számon tartott énekimprovizációs társulat, a Soharóza kórus és Ökrös Csaba hegedűművész is fellép majd. Megpróbáljuk egyik dalunkat úgy átalakítani, hogy egy operaénekes is méltó szerepet találjon benne. A kétfelvonásos előadáshoz kerettörténet is készül: az együttes tagjai egy előadás után beosonnak a színházba, különböző figurákkal találkoznak, akik hol el akarják zavarni őket, hol pedig együtt zenélnének velük. Végül mindenki egy bálon találja magát.
- Másképp szólnak majd a dalok?
- Átdolgozunk számokat, de nem lesz Szimfonik KFT.
- Rég nem adtak ki új albumot, mégis gyakran koncerteznek. Fesztiválokon is, ahol tinédzserek előtt játszanak.
- A fesztiválok közönsége alapvetően fiatal, meglepődve és örömmel tapasztaljuk, hogy tizenévesek is ismerik, velünk éneklik legsikeresebb dalainkat.
- A KFT sajátossága az irónia. Előfordult, hogy félreértették valamelyik dalukat?
- Igen gyakran, de ez sosem okozott problémát, a számoknak megvan a saját életük. A Bábu vagyról – amellyel a nagyközönség megismert bennünket – végül maguk a zenekari tagok is szinte elhitték, amit a publikum gondolt, hogy ez egy rendszerkritikus szám. Pedig szerelmes dalnak készült.
Nooormális?
A Facebookon augusztus 20-án közzétett Besenyő Pista bácsi-fotó néhányaknál kiverte a biztosítékot. A kerti széken, kolbásszal és almával ülő, dölyfös arcú, névnapját ünneplő figura miatt nemzetgyalázást, blaszfémiát emlegettek mindazok, akik nem vevők az abszurd humorra, iróniára és görbe tükörre. Laár András, a karakter megformálója a közösségi portálon megjelenített bocsánatkérésében leszögezte: „A magam és Besenyő István nevében is elmondhatom, hogy mindketten nagyon szeretjük a hazánkat, és nagyon örülünk annak, hogy magyarnak születtünk.
Besenyő István nevében,
Szeretettel:
Laár András”
Önkéntesek kerestetnek
Az Opera130 eseményre lelkes statiszták jelentkezését várják, akik játékos formában segítenek megidézni a múltat, eljátszani az Operaház 130 évvel ezelőtti megnyitását. Szeptember 1-jéig azok jelentkezhetnek, akik szeretnének részesei lenni a szeptember 27-i, a születésnapot ünneplő gálaestnek.