Az Új, a Madách és a Thália színházigazgatói pályázatának érvénytelenítését, és a törvény rendelkezéseinek megfelelő új pályázat lebonyolítását várják az Újszínház ügyvezetői állására pályázók közül többen. Közleményükben a pályaművek elbírálása körüli szabálytalanságokra hívják fel a figyelmet.
Az Újszínház ügyvezető állására pályázóknak a szakmai bizottság véleményezése és a közgyűlési döntés ellen is kifogása volt. A törvényi előírással szemben például egyik pályázat bírálatában sem vett részt az adott színházban dolgozók képviselője, a Madách Színháznál még a szakszervezeté sem, miközben a döntés a következő öt év munkáját meghatározza. Az Újszínháznál a reprezentatív szakszervezet delegáltja a Színházi Dolgozók Szakszervezetének elnöke volt, miközben a teátrumban nem működik ennek tagszervezete.
A jegyzőkönyvekből kiderül, hogy néhány szakmai bizottsági tag amúgy sem vett részt az értékelésen, a kiíró pedig nem gondoskodott póttagról. Így elbillent az arány a szakma rovására, a grémiumban a fenntartó főváros és a minisztérium politikusai és hivatalnokai voksoltak. A pályázók hiányolják a bizottsági ülés nyilvánosságra hozott jegyzőkönyvéből a pályázatok értékelését is.
Felhívják a figyelmet arra: a szakmai bizottság által támogatottá minősített pályázatok nem felterjesztést jelentenek, hanem javaslatot. Így a munkáltatói jogkör gyakorlója nem dönthet úgy, hogy kizárólag a támogatott pályázatok közül választ nyertest. De a Fővárosi Közgyűlés nem tárgyalta a 10 érvényes pályázatot, nem hallgatta meg a pályázókat, csak a négy támogatottról döntött, és csak a névsorban első két jelöltről, Bodó Viktorról és Dörner Györgyről szavazott. Így a Közgyűlés felelős döntéshozatalának feltételei nyilvánvalóan nem álltak fenn. Ráadásul az augusztus 31-i ülés jegyzőkönyve a mai napig nem elérhető.