Puerto Rico az előválasztási szabályok alapján minden, a nyár végi jelölő konvencióra utazó delegáltjának szavazatát annak a jelöltnek adja, aki megszerzi a szavazatok több mint felét. Rubio könnyedén átugrotta ezt a küszöböt, így az övé mind a 23 szavazat.
Március 15-én kell jól teljesíteni
Ez valószínűleg csak arra lesz elég, hogy még pár hétig azzal győzködje támogatóit, hogy képes nyerni. Hiszen a republikánus párt elnökjelöltségét 1237 delegált szavazatával lehet megszerezni. Rubiónak most 151, Cruznak 300, Trumpnak pedig 384 delegáltja van. Tehát mindez annyit jelent: tovább húzódik a republikánus verseny, a kép pedig nem tisztul, hiszen még mindig három erős jelölt is versenyben van.
Rubio számára egyébként március 15 lesz a vízválasztó. Ekkor szavaz ugyanis saját állama, Florida, amely ráadásul a "győztes mindent visz" elve alapján az első helyezettnek ad minden delegáltat. Ha Rubio nem akar kiesni a versenyből, Floridát mindenképp meg kell nyernie.
Maine Sandersnek kedvez
A demokraták is szavaztak vasárnap, mégpedig Maine államban. Az előrejelzések itt Bernie Sanders előnyét jósolták. A vermonti szenátor általában jobban teljesít olyan államokban, ahol nem szavazással, hanem választói gyűléssel döntenek a jelöltről. Az északkeleti Maine ráadásul "fehér" állam, ahol a lakosság nagyobb arányban támogatja a magát szociáldemokratának valló politikust.
Az első részeredmények valóban Sanders előnyét mutatták, végeredmény magyar idő szerint kora reggel várható. A szavazatok 86 százalékos feldolgozottságnál azt mutatták, hogy a választók 64 százaléka támogatta Sanderst és 36 százaléka Clintont, vagyis a vermonti szenátor győzelme biztos, legfeljebb az arányokban lehet eltérés.
A demokratáknál egyébként egyértelműen Hillary Clinton az esélyesebb és ő teljesít jobban az előválasztásokon. Ám Bernie Sanders megnyer annyi államot és folyamatosan szerez annyi delegáltat, hogy úgy érzi, van értelme bent maradnia a versenyben.