Forradalmi hangulat alakult ki a brit Munkáspártban: a közvélemény-kutatások szerint a 66 éves, egyesek által szélsőbaloldalinak tartott, marxista Jeremy Corbyn áll az élen a szeptember 12-ig tartó vezetőválasztási küzdelemben.
Bár a britek bizalma megrendült a közvélemény-kutatókban, amióta a májusi parlamenti választáson a valóság jócskán rácáfolt az előrejelzésekre, politikusok, politológusok, sajtómunkások és egyszerű emberek estek pánikba, amikor kiderült, hogy a Munkáspárt új vezetőjének tisztségére a Labour szélső baloldalán elhelyezkedő Corbynnak van a legnagyobb esélye.
A Munkáspárt súlyos májusi kudarcát követően Ed Miliband, az ellenzék vezére azonnal bedobta a törülközőt. A vezetőválasztási folyamatba négyen neveztek be: Yvette Cooper és Andy Burnham, akik miniszterek voltak Gordon Brown utolsó munkáspárti kormányában, az elmúlt öt évben pedig árnyékminiszteri szerepeket töltöttek be. A legkevésbé ismert, egyben az egyetlen még Tony Blairhez köthető jelölt Liz Kendall. Utolsóként szállt csatasorba Corbyn, aki több mint három évtizedes parlamenti pályafutása során soha nem kapott kormányzati posztot.
A bonyolult választási folyamat győztesét szeptember 12-én, még az őszi Labour-kongresszus előtt hirdetik ki. Corbyn egy friss felmérésben 22 ponttal előzi meg Burnhamet, és ennek megfelelően ő a fogadóirodák favoritja is. Az egykori szakszervezeti aktivista elnyerte a Munkáspárt finanszírozásából nagy részt vállaló Unite és Unison szakszervezetek támogatását, ami könnyen érthető annak fényében, hogy zászlajára tűzte a népszerűtlen, de éppen a munkáspárti kormány túlköltekezése miatt elkerülhetetlenné vált megszorító intézkedések enyhítését.