Még a közétkeztetésben részt vevő cégek sem látják tisztán, mivel jár majd a kormányzat központosítási törekvése. Meglepő módon azonban a lapunk által megkérdezett piaci szereplők nincsenek kétségbeesve. Bár az ellenzék máris menzamutyit kiált, a szakmabeliek szerint az intézkedés javíthat is a jelenlegi helyzeten – már amennyiben a racionalitás talaján marad.
Menzamutyi – ez volt az ellenzék által legtöbbet használt kifejezés annak kapcsán, hogy tegnap a Magyar Idők megírta:
a kormány állami kézbe venné a közétkeztetést, ennek eredményeképp pedig csökkenhetnek az árak. A lap információi szerint már tárgyaltak is arról a javaslatról, ami elvonná az önkormányzatoktól a közétkeztetés felügyeletét. Az, hogy valóban van ilyen jellegű kormányzati szándék, a Magyar Idők témaválasztásán túl abból is következik, hogy Lázár János már februárban beszélt a nyilvánosság előtt erről az elképzelésről – igaz, egy hódmezővásárhelyi lakossági fórumon. Akkor azt mondta, hogy ha jól szervezik meg a szolgáltatást, akár csökkenhetnek is az árak, hiszen a közétkeztetésben jelenleg részt vevő magáncégek főképp a profit megszerzésében érdekeltek. A 19 céget képviselő Magyar Közétkeztetők Szövetsége (MKSZ) mindezt mégsem úgy értelmezi, hogy az állam szakít a piacon jelenleg működő vállalkozásokkal, és más szereplőket bíz meg.
– A központosítás következtében a korábbi és a jelenlegi helyzethez képest is tisztulhatnak a viszonyok – mondta lapunknak Kovács Gergely, az MKSZ képviselője.