Ha kevesebb lenne az angol vendég, vagy akár kevesebbet költenének, más államokból érkezők könnyedén pótolhatják a kiesésüket.
A magyar vendéglátó- és fesztiváliparnak eddig nem elhanyagolható hasznot hajtottak a brit turisták, most azonban – mint számos más ágazatban – itt is sokan azt próbálják belőni, a Brexit jelent-e érvágást nekik. Egyelőre nehéz látni, hogy adminisztratív szempontból – útlevél, beutazás – mi változik – közölte lapunkkal Marinka Csaba, a Sziget Kulturális Szervezőiroda kommunikációs tanácsadója ama kérdésünkre, hogy a Sziget-szervezőket miként érinti a britek uniós kilépése. Azért azt nem gondolják, hogy jelentős akadályok gördülnének rendezvényeik elé. Számos olyan országból érkeznek most is szép számmal vendégeik, amelyek nemcsak hogy nem tagjai az uniónak, de még vízumkötelezettség is fennáll. Ez tehát a kisebbik probléma – tette hozzá.
Kedvüket szegi a kevesebbet érő font a brit turistáknak? Veres Viktor / Népszabadság |
Amit nem lehet előre számolni és látni, az az, hogy az angol font mennyi ideig és milyen mértékben gyengül. (Pénteken 367 forintot ért 1 font.) Hisz így a britek számára megdrágul az utazás és a szórakozás. Ennek mértéke sem mindegy: az angolok körében ugyanis a magyarországi árak és ezen belül a Sziget Fesztivál még így sem számít drágának – vélte Marinka Csaba. Mivel a Sziget-bérletek idén is elfogytak, nem tartanak attól, hogy az érdeklődés csökkenne. Arra számítanak, más országok szintén könnyen ellensúlyozhatják az esetleges angol „kiesést".