Ahogy büntetőeljárás, úgy valószínűleg már fegyelmi sem indítható az érintettek ellen, de akik ismerik a rendőrség efféle ügyekben követett gyakorlatát, úgy vélik, nem sokáig maradnak az állományban azok, akik érintettek voltak. Már azok közül, akik még a testületben szolgálnak, hiszen az egykori egyenruhás véderő nagyobb része már régen távozott.
Egyesek szerint egyenesen „elmenekült".
Bár a Vizoviczki-ügy kirobbanásakor még úgy hírlett, a vesztegetéssel vádolt főrendőrök mellett még közel száz egyenruhás is rajta volt a szórakozóhely-birodalom tulajdonosának fizetési listáján, hároméves nyomozás végén egyetlen egyenruhást sem gyanúsított meg az ügyészség.
Így megtörténhet, hogy ugyanazok a járőrök razziáztak Vizoviczki és társai 2012 májusi elfogását követően is, és talán még most is a belvárosban és Óbudán, akiket az ottani vendéglátósok „Vizó katonáiként” ismertek meg.
Annak ellenére sem sikerült egyikükre sem rábizonyítani, hogy pénzért őrizték „Vizó” érdekeltségeit, hogy a nyomozás kezdetén a Hír TV Célpont című műsorának símaszkban nyilatkozott egy rendőr, aki állítása szerint maga is közreműködött Vizoviczki illegális rendőri védelmében. Azt mondta, ne a kisrendőröket vegzálják, ők a szakmájukat gyakorolták,
a főnökök intéztek mindent.
A belvárosi és óbudai szórakozóhelyeket védő rendőrök ellen eredetileg a Vizoviczki László és társai ellen vesztegetés és költségvetési csalás gyanújával indult eljárás keretében nyomoztak. Később azonban ezt a szálat elkülönítették, majd anélkül, hogy bárkit is meggyanúsítottak volna, megszüntették.
Az egyenruhások ellen hivatalosan soha meg nem erősített, de nem is cáfolt értesülések szerint Vizoviczki „biztonsági főnökének”, V. Istvánnak a vallomása alapján indult eljárás. V. szorosan együttműködött a nyomozó hatóságokkal, amiért valamiféle alkut köthettek vele, de erről sem ő, sem a hatóságok nem beszéltek.
V. István volt az is, aki a rendőri védelem árát rendszeresen „postázta” a főrendőröknek, Gulyás Imrének, az NNI volt szervezett bűnözés elleni főosztályvezetőjének, Hopka Lajosnak, az NNI speciális bűnszervezeti csoportok elleni osztály vezetőjének, Kalmár Tamásnak, a BRFK volt közrendvédelmi főosztályvezetőjének, és Koblenc Attilának, a BRFK nyomozójának.
És állítólag az ő közreműködésével fizették ki alkalmanként a kisrendőröket is.
A nyomozás adatai szerint 2005-től 2012 májusáig Vizoviczki több mint 320 millió forintot fizetett a korrupcióval gyanúsított főrendőröknek azért, hogy az ő érdekeltségeit ne zaklassák ellenőrzésekkel, razziákkal, ellenben a konkurenciát minél gyakrabban, és azért, hogy időben szóljanak neki, ha ellene, vagy a számára fontos emberek ellen eljárást indít a rendőrség.
A pontos részletek nem ismerhetők meg, mivel az eljárás egészét titkosították. A vád és a védelem még arról is csak erősen visszafogottan mert nyilatkozni, mikor várható a vesztegetés miatt indított eljárás befejezése.
Egybehangzó véleményük szerint az idén nagy valószínűséggel nem lesz még elsőfokú ítélet sem.