Kis híján megszűnt Kecskeméten a mezőgazdasági szakképzés, mert a katolikus egyháznak akarták odaadni a Kocsis Pál Szakképző Iskolát. A megbízott vezetőnek nincs megfelelő képzettsége, és – a lapunk birtokában lévő dokumentumok tanúsága szerint – korábban tettleg bántalmazott diákokat.
Múlt hétfőn megjelent a Kecskeméti Humán Szakképző Iskola Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Szakközépiskola és Szakiskolájában Mák Kornél alpolgármester és Györgyiné dr. Koncz Judit, a Klik területi igazgatója, akik kész tényként közölték a tantestület tagjaival, hogy a híres alföldi szőlőnemesítőről elnevezett, 86 éve működő szakközépiskolát átveszi a katolikus egyház, mert nincs más lehetőség a fennmaradására.
A tanárok csodálkoztak, mert korábban egyértelmű volt, hogy a Földművelésügyi Minisztérium veszi át őket. Már tavaly erre készültek, Fazekas Sándor miniszter alá is írta az átvételről szóló nyilatkozatot, Balog Zoltán humánminiszternek azonban egész nyáron nem jutott rá ideje. Augusztusban lejárt a határidő, az FM írt egy levelet, hogy akkor majd 2015-ben veszi át. A kecskeméti önkormányzat még az államosítás előtt blokkokba szervezte az iskoláit, így a mezőgazdasági szakképző is tagintézménnyé változott.
2014-ben lejárt a korábbi igazgató megbízatása, a helyére váratlanul egy történelemtanár, Vincze Zsigmond pályázott, akinek ugyan nem volt meg a kiírás által megkövetelt végzettsége, de pár hónapos huzavona után mégis megbízták két évre a tagintézmény vezetésével. Ez annál is furcsább, mert Vincze Zsigmond korábban tettlegesen bántalmazta az óráján a tanítványait. (A lapunk birtokában lévő dokumentumok szerint az ügy megmaradt az iskola falain belül, mivel Vincze utóbb elnézést kért a tanulók bántalmazásáért.)