A pártelnök elmondta, mind a 106 egyéni országgyűlési választókerületben van egy szervezője az MSZP-nek, akinek az a legfőbb feladata, hogy összegyűjtse a helyben megjelenő elképzeléseket, kritikákat, alternatív javaslatokat annak érdekében, hogy azok utat találjanak helyi és az országos politikához.
Tóbiás József a jövő évre előretekintve elmondta, folytatják az értékalapú politizálást, a biztonságról, az esélyről és szabadságról fognak beszélni. Ezzel összefüggésben 2015 szerinte az európai értékekről, a geopolitikai helyzet alakulásáról és az esély megteremtéséről szól majd. Az ellenzéki politikus azt mondta, kiemelt kérdésként kell kezelni: hogyan alakulnak a fiatalok esélyei, akkor, amikor a közoktatási rendszer átalakítása lehetetlenné teszi a gimnáziumba való belépést. Hasonlóan fontos: van-e szabadsága annak a közmunkásnak, aki egzisztenciálisan függ a polgármestertől? – folytatta.
A frakcióvezető szerint jövőre az egészségügy finanszírozása is égető kérdéssé válik, mert több százmilliárd forintot vontak ki a területről, hasonlóan az oktatáshoz, a szociális ágazathoz. Miért nem adja oda a forrásokat a kormány ezeknek a területeknek, ha olyan büszke az ország teljesítményére? – tette fel a kérdést.
Arra a felvetésre, hogy férnek össze az általa a pártértekezleten elmondottak, miszerint nincs alku az orbáni rendszerrel és az, hogy a Fővárosi Közgyűlésben szinte minden döntést támogatnak a szocialista polgármesterek, Tóbiás József úgy válaszolt, azt tartja szem előtt, hogy a döntések Budapest érdekeit szolgálják-e, vagy sem. Hangsúlyozta ugyanakkor: Budapesten a változás az eredendő cél 2019-ben.
Azzal a rendszerrel nem hajlandók a szocialisták kompromisszumot kötni – folytatta –, amely négymillió embert tart szegénységben, civil szervezeteket gyanúsítgat, újságírókat megbélyegez, s amelyben a kormányzás fő törekvése a függőségi viszonyok megmerevítése.
Arra a kérdésre, mennyire volt célravezető, hogy az országos vezetés nem szólt bele az önkormányzati választáson a jelöltek kiválasztásába, Tóbiás József azt mondta, ezt a kérdést a pártértekezlet lezárta, a választók pedig a választás során ítéletet mondtak. Mint mondta, az összefogás nem hozott eredményt, egyértelmű: új módszerekre, együttműködési formákra van szükség. Közölte, még egyszer nem lehet, hogy zárt szobákban informálisan dőljön el, kik lesznek a jelöltek, ezért javasolta a pártértekezleten az előválasztást. Az ennek részleteit kidolgozó szakmai munkacsoport már felállt – tette hozzá, de annak tagjait nem kívánta megnevezni.
Tóbiás József az áprilisi választás után számos új taggal felálló frakciót úgy értékelte: szorgalmas, tenni akaró, lelkes. Elmondta: annak ellenére, hogy nagyon szűk mozgástere van az ellenzéknek az Országgyűlésben, a társadalmi problémák megfogalmazása terén következetesek lesznek; jó szószólói a népnek.
Arra a felvetésre, hogy Lendvai Ildikó volt pártelnök egy novemberi fórumon azt mondta, az MSZP már nem érdekes, Tóbiás József úgy reflektált, biztos abban, hogy a novemberi újpesti időközi parlamenti választás után – amelyen egyedül indultak, és győztek a szocialisták – már Lendvai Ildikó sem gondolja így.
A februári veszprémi időközi országgyűlési választásról szólva a pártelnök elmondta, bármit is mond a miniszterelnök a kétharmadról, fontos üzente lesz annak, ha az elvész ezen a választáson. Közölte, az MSZP civil jelöltet támogat, és a szocialisták a következő két és fél hónapban intenzíven vesznek részt a helyi kampányban, hiszen nemcsak a helyi képviselet sorsáról, hanem "Magyarországról is dönteni fognak Veszprémben".
A pártelnök cáfolta azokat a sajtóhíreket, hogy az MSZP budapesti szervezete a közeljövőben átköltözne az MSZP alapítványának tulajdonában lévő Villányi úti konferencia-központba, amely két oktatási intézménynek is otthont ad. A Jókai utcai székházat jelen pillanatban árulják, a fenntartási költségeit, ahogy eddig is, ezután is rendben fizetik, ezentúl a jövőben több forrást szeretnének fordítani a választókerületekre – mondta.