A birtokunkban lévő szakvélemény szerzője viszont azt írja: Rogán 2013. március 29-i beszélgetésük után kérte fel, hogy vizsgálja meg a Károly körút 26. alatti ingatlan elidegenítését. Furcsa az is, hogy Rogán miért nem az önkormányzat nevében kérte a jelentést, amely így nem közérdekű adat; az sem tudható, ki és mennyiért készítette. Megkérdeztük Böröcz László alpolgármestert, mi a szokatlan ügymenet oka, de nem tudott rá válaszolni.
A dokumentumból az derül ki, hogy a helyiség bérbeadásáról 2011 szeptemberében határozott a tulajdonosi bizottság. A döntést Rogán helyettese írta alá, a „polgármester úrnál nem járt a döntéssel kapcsolatosan semmilyen irat” – állapítja meg a jelentés, amely oda fut ki, hogy az ingatlanértékesítésekről csak a jegyző rendelkezett minden információval.
A szakvélemény javasolja, hogy a súlyos kockázatokat rejtő rendszert változtassák meg, az előterjesztők térjenek ki a jogi és pénzügyi kockázatokra, különben félő, hogy az önkormányzatnál „úgy hoznak meg döntéseket, hogy a teljes információ birtokában arra nem kerülne sor”. „Azt már polgármester úrnak kell eldöntenie, hogy ezek után is töretlen bizalommal fordul-e a hivatal vezetése felé” – zárul a dokumentum. A jegyzőt 2013 szeptemberében indoklás nélkül menesztették.
A Belvárosban a bérlők kedvezményesen vehetik meg a bérelt helyiséget. Portik élettársának a cége azonban csak két hónapig volt bérlő, de így több mint húszmillió forintot nyert. A 75 millióra becsült ingatlant 52,4 millióért vehette meg. A Rogán által rendelt jelentés szerint az értékesítés fő oka nem a bérlő vételi szándéka volt, az önkormányzat akart bevételhez jutni.
Juhász Péter (Együtt) komolytalannak nevezte, hogy Rogán egy magánemberként megrendelt jelentésre hivatkozik, az LMP-s Csonka Krisztián szerint a dokumentum ürügy lehetett a jegyző menesztésére, hiszen másfél évvel a kiskörúti helyiség eladása után született. Steiner Pál, a pénzügyi bizottság MSZP-s elnöke elmondta: a testület kérésére a hivatal összeállít egy anyagot azokról a belvárosi ingatlanügyekről, amelyek nagy sajtónyilvánosságot kaptak. Március végéig – könyvvizsgáló, igazságügyi értékbecslő és pénzügyi jogász segítségével – ki akarják vizsgálni, hogy az ingatlaneladások szabályszerűek voltak-e, és az elvárható módon térültek-e meg.