Az 1848 és 1947 között hivatalban volt magyar miniszterelnökök sírjainak rendbetételére 150 millió forintot kell előteremtenie a kabinetnek egy most megjelent kormányhatározat szerint. A megfogalmazás és az időbeli lehatárolás rengeteg történelmi és emlékezetpolitikai kérdést vet fel, ezekre azonban a kormányzati illetékesek egyelőre nem válaszolnak.
„A kormány felhívja a nemzetgazdasági minisztert és a Miniszterelnökséget vezető minisztert, hogy az 1848–1947 között hivatalban lévő miniszterelnökök sírjainak (sírjel, sírbolt, egyéb síremlék) felújítása céljából gondoskodjanak a központi költségvetés Miniszterelnökség fejezet, Nemzeti Örökség Intézete címben 150 millió forint többletforrás biztosításáról a 2016. évi központi költségvetés terhére."
A fentieket tartalmazza a Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes aláírását viselő kormányhatározat. Bár az Orbán-kormányban Semjén felel a nemzetpolitikáért, információink szerint a határozatot nem ebbéli minőségében, hanem a miniszterelnököt helyettesítve írta alá, titkársága emiatt el is hárította a döntéssel kapcsolatos érdeklődésünket, és Lázár Jánost nevezték meg illetékesként.
A Miniszterelnökség sajtóirodája szintén nem adott érdemi választ, csupán egy ígéretet, amely szerint dolgoznak lapunk kérdéseinek megválaszolásán. Ugyancsak passzolta az érdeklődést a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a kormányhatározatban is említett Nemzeti Örökség Intézet, valamint a kegyeleti ügyeket hivatalból intéző HM háborús kegyeleti főosztály is. Igaz, Lázár János a csütörtöki kormányinfón annyival azért kiegészítette a kormányhatározat tartalmát, hogy