Welsz Tamás ellen folytattak két nemzetbiztonsági ellenőrzést még 2006-ban és 2008-ban, kétmilliárdos adózatlan jövedelmet feltáró vagyonosodási vizsgálatot, de nyomozás csak 2011-ben indult. Vajon mire vártak a hatóságok? És mit csinálnak most?
Welsz Tamás máig tisztázatlan halálánál csak az élete hagyott maga után több megválaszolatlan kérdést. Rejtély, hogyan sikerült neki a legutolsó pillanatig szabadlábon maradnia. A Hír24 szerint április 10-i keltezéssel kiállították Welsz halotti bizonyítványát, amelyben az áll, hogy halálát önkezűség okozta. Továbbra sem tudni azonban semmi konkrétumot arról, hogy mi okozta a halálát. Egyesek szerint afrikai eredetű méreg. Mások úgy tudják, egy olyan szer, amelyet az USA-ban használnak a kivégzéseknél. Szerdán olyan hírek is napvilágot láttak, hogy Welsz szervezetében semmilyen mérget nem találtak, sőt a toxikológiai vizsgálatok még le sem zárultak. Egyetlen állítás kezelhető tényként: a Központi Nyomozó Főügyészség nem nyomoz Welsz halálával összefüggésben, amiből az is következik, hogy a férfi haláláért nem tartják felelősnek az akkor mellette lévő rendőröket.
Welsz Tamás neve előbb a Bamako-rali szervezőjeként, majd a Sólyom Airways reménybeli megmentőjeként került a nyilvánosság elé. Közismertté mégis akkor vált, amikor kiderült: állítólag ő szerzett bissau-guineai útlevelet az osztrák bankban tartott százmilliói miatt képviselői mandátumáról lemondani kényszerült Simon Gábor volt MSZP-s elnökhelyettesnek. Ő jelenleg adócsalás és más bűncselekmények gyanúsítottjaként előzetes letartóztatásban van. Simon tagadja, hogy valaha is rendelkezett volna ilyen úti okmánnyal.