Szabad-e botrányt okozó módon tiltakozni a munkahelyi visszásságok ellen, s egyáltalán: történtek-e visszásságok – vélhetően erről folyik majd az a per, amit Vadász Tibor, kirúgott szekszárdi mentős indított a munkáltatója ellen.
Szekszárd, 2015. szeptember 10. Tűzoltók próbálták menteni a mentőst Makovics Kornél |
A szekszárdi mentőknél dolgozó Vadász Tibor tavaly szeptember 10-én reggel összeveszett a szolgálat megyei vezetőjével. Felettese válaszul eltiltotta őt az aznapi munkavégzéstől, mire Vadász felmászott a mentőállomás udvarán álló 30 méteres adótoronyra. Kollégák, tűzoltók, rendőrök próbálták lehívni a férfit, aki azt felelte, hogy csak a szolgálat végén jön le, addig így demonstrál a munkahelyén tapasztalható visszaélések és megaláztatások ellen. Vadász végül este nyolckor önként lemászott az acéltoronyról. Aztán táppénzre ment, mert megfázott odafent a szakadó esőben, majd rendelkezési állományba tették.
Közben elindult ellene egy fegyelmi eljárás, s október 12-én elbocsátották. A felmondás indoka – többek között – az volt, hogy Vadász nem működött együtt kollégáival, s botránykeltő viselkedésével ártott a munkáltatójának. Ráadásul, ha ily módon oldja meg a konfliktusait, kérdéses, hogy munka közben miképp reagál a nehéz helyzetekre. Hibájául rótták fel, hogy miután aznap nem dolgozott, jogtalanul tartózkodott a mentőállomáson, és szolgálaton kívül nem hordhatta volna egyenruháját.