A csepeli önkormányzat – az érintettek heves tiltakozása ellenére is – keresztülvitte az óvodák szervezeti összevonásáról szóló döntést. Az ügyet vivő alpolgármester pedagógiai hasznokat remél a döntéstől, viszont az intézkedés nevelési hatásait saját bevallása szerint sem mérték fel igazán.
Január végén a fideszes többségű csepeli képviselő-testület előzetes szándéknyilatkozatot fogadott el arról, hogy az összes kerületi fenntartású ovit „tagóvodaként" egyetlen adminisztratív központ alá sorolják be. (Addig a 24 érintett intézmény közül 11 „bázisóvodaként, 13 pedig tagóvodaként működött.) Az eddig önálló óvodák vezetőinek kinevezése az elképzelés szerint ezzel megszűnik, mind a központ, mind a tagóvodák élére frissen kiírt pályázatok alapján választanak új vezetőket: Horváth Gyula DK-s képviselő szerint éppen ez, a vezetők tömeges lecserélése volna a voltaképpeni cél. Ezt a felvetést a Fidesz visszautasította.
Elsősorban attól tartanak, hogy a fajsúlyos döntések az óvodáktól távol születnek majd meg M. Schmidt János / Népszabadság |
Meg is indultak az ilyen döntések előkészítéséhez szükséges tárgyalások, amelyek során az érintettek nagy többsége világossá tette, határozottan ellenzi az ötletet. A február végi testületi ülésen, a végleges döntést megelőző vita során maga Morovik Attila alpolgármester (Fidesz) összegezte az óvodák alkalmazotti közösségeinek és a szülők képviselőinek véleményeit, amelyekben egymást érték az ellenvetések. A 11 önálló óvodából 5 határozottan ellenezte az elképzelést.