Egy a kétszázharminckilenchez. Ez az arányszám a városligeti park rehabilitációjára eddig szánt tervezési költségek, illetve az építészeti tervezési költségek egymáshoz való viszonyát mutatja. Az adatok a Városliget Zrt. honlapjáról letölthető szerződésekből származnak.
Bardóczi Sándor tájépítész, a Magyar Építész Kamara táj- és kertépítész tagozatának vezetőségi tagja azok alapján számolta ki, hogy az ígért nagyszabású zöldítés mögött valójában milyen tények állnak. Az eredmény finoman szólva sem támasztja alá Baán Lászlónak, a Liget projektet irányító miniszteri biztosnak a kijelentéseit a beruházás fő céljáról, ami a park teljes körű rehabilitációja lenne.
A liget megújításának előkészítésére, tervezésre az eddig elköltött 14,6 milliárd forint kevesebb mint fél százalékát költötték – 61 millió forintot –, a fennmaradó összeget az új épületek építészeti pályázatára, illetve tervezési szerződéseire fizették ki. A Liget projekt tervezett költsége 200 milliárd forint.
A százhektáros park rehabilitációját célzó tervpályázat előkészítésére 24,6 millió forintot költöttek. A 200 éves Városliget megújítását és fejlesztését, zöldfelületeinek növelését, köztéri bútorok tervezését, a játszótér és a futókör kialakítását magasabb színvonalon megvalósítani képes tájépítészcsapatot kereső tender összdíjazása alig 21,5 millió forint. Összehasonlításul: a Néprajzi Múzeum újabb építészeti pályázatát 126 milliós díjazással hirdették meg.