Csongrád megyében mostanáig elkelt a licitre meghirdetett állami földek nagy része – 9400 hektárból 6800. Ehhez képest meglepő, hogy Bakson, ahol erős versengés volt, és a magyar állam nagyon jól járt volna – hiszen például egy 337 millióért meghirdetett területért 520 milliót, egy 59 milliósért pedig 146 milliót adtak –, a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) levélben értesítette a nyerteseket, hogy semmis a liciten elért eredmény. Arra hivatkoztak, hogy a környezetvédelmet is felügyelő földművelésügyi miniszter nem járult hozzá az adásvételi szerződés megkötéséhez.
Az egyik, neve elhallgatását kérő nyertes azt nyilatkozta lapunknak: a kiírásban valóban szerepelt, hogy csak a minisztérium hozzájárulásával köthető szerződés, de senki sem feltételezte, hogy ha egyszer már kiírták árverésre a területeket, akkor a tárca utóbb majd megakadályozza, hogy a nyertessel szerződést kössenek. Egyelőre senkitől sem kapott tájékoztatást, ezért csak sejti, az lehet a kifogás, hogy Natura 2000 minősítésű területről van szó. Már tíz napja megkapták a levelet, hogy nem lehet az övék a föld, ennek ellenére az NFA honlapján még mindig az szerepel, hogy ők a nyertesek, és ezt a Délmagyarország cikkéből az egész megye megtudhatta.
A hoppon maradt vásárlónak fogalma sincs, mikor utalják vissza neki a fedezetként befizetett több mint 50 millió forintot, és megtérítik-e a szintén jelentős regisztrációs díjat, valamint az ügyvédi honoráriumot.