A sztereotípiák, elsősorban a nőkkel kapcsolatos sztereotípiák legyőzésére hívta fel a figyelmet a Telenor, s ehhez a nemzetközi nőnap alkalmából egy különleges mobiltechnológiai megoldást hívott segítségül. Olyat, amely könnyen az okostelefont használók napjainak részévé válhat.
A kiindulási alapot az adta, hogy e-mailben, chaten és a közösségi oldalakon egyre többet kommunikálunk okostelefonunkon, ám erre egyre kevesebb időt szeretnénk szánni. Ebben nyújtanak segítséget a hangulatjelek, az emojik, amelyeket – mivel sokszor kifejezőbbek bármely hosszasan megfogalmazott és bepötyögött mondatnál – különös előszeretettel használ a fiatal korosztály. A Telenor és partnere, a Young & Rubicam ugyanakkor felfigyelt arra, hogy a rendelkezésre álló emojik egyoldalúan ábrázolják a nemi szerepeket. A férfi ezeken tűzoltó, rendőr vagy sportoló, míg a női karakterek a hajukkal vagy a körmükkel foglalkoznak, vagy éppen nyuszijelmezes táncosként jelennek meg.
Ezen kívánt változtatni a távközlési szolgáltató vállalat, amikor nőnap alkalmából ingyenesen elérhető hangulatjelkészletet tett elérhetővé See Myself elnevezéssel. A speciális hangulatjeleken a női karakterek életszerűen jelennek meg, sokszínűen, úgy, ahogy a mindennapokban láthatjuk őket, vezetőkként, erős, magabiztos, igazi egyéniségekként, hiszen minden lányból lehet mérnök, programozó, építész, sportoló, súlyemelő, búvár, képzőművész, űrhajós vagy épp csillagász.