Ügyvédi letétbe helyezte egyszer már visszavont felmondását 15 sebész a győri kórházban. Összjövedelmük 185 százalékos emelését követelik, s március végéig adtak haladékot a megegyezésre. A kórház főigazgató főorvosa szerint erre nincs módja, de nem is volna igazságos, ha egy szűk csoportot külön honorálnának az intézmény 2200 munkatársa közül.
Tamás László János főigazgató a sebészek tavalyi kérésére eddig nem nyilatkozott a konfliktusról és annak hátteréről. A hallgatást nyomásgyakorló nyílt levelükkel a sebészek megszegték, ezért a Petz kórház vezetője ismertette a történteket. E szerint az általános sebészeten dolgozó 20 orvosból tizenöten, egységesen tavaly december végén közölték, hogy amennyiben nem emelik meg jelentősen a bérüket és az ügyeleti díjukat, elhagyják a kórházat.
Indokaik között elsősorban a műtéti szám emelkedése, a terhek növekedése szerepelt. Bérük másfélszeresére, az ügyeleti díj négyszeresére emelését akarták elérni. (Ez most szakorvosok esetében 38 ezer forint.) A főigazgató szerint hangsúlyozottan csak a maguk számára követelték a juttatásokat, sőt kifejezetten kérték, hogy aki nem írta alá a petíciót, az ne kapjon emelést, mint ahogy az őket kiszolgáló szakszemélyzet számára sem „igényelték" a több pénzt.
Alaposan és szakszerűen elemeztük az orvosok érveit, hangsúlyozza Tamás László János. Kiderült, hogy az elmúlt évtizedben soha nem volt ennyi sebész az osztályon, mint most. A járóbeteg-forgalom csökkent. A kórházban 2007-ben, a Molnár-reform idején végezték a legkevesebb operációt, de a műtétek száma még mindig kevesebb, mint a 2000 és 2006 közötti években volt. A betegek 9-10 százalékát területen kívüli páciensként műtötték meg, aminek a kórház tulajdonképpen örül, hiszen munkájuk elismerése, de ezek a beavatkozások veszteségüket növelik. A „külső” betegek nyilván egy-egy adott orvos iránti bizalom miatt jöttek, de a doktoroknak joguk lett volna visszautasítani őket, ha soknak találták a műtétek számát.