Téli örömök az anatóliai hegyekben
A török Kackar-hegység ideális terep egy helisíkaland és a mély hó európai kedvelői számára egyaránt, hiszen az Ayderben található bázis nincs túl messze a legtöbb európai fővárostól. Ayder kis falu, háromórányira Trabzontól. Legegyszerűbben Isztambulon keresztül közelíthető meg úgy, hogy az ayderi utazás megkezdése előtt eltöltünk ott egy éjszakát. Ayder az ország legjobb síterepei közé tartozik: előnyeit elsősorban a szervezettség és a biztonság, a nagy kiterjedésű sípályák, a sokszínű lesiklási lehetőségek, valamint a hó minősége jelentik. A hegység Törökország északkeleti részén található, a Fekete-tenger közelében. A tenger tiszta időben néhány hegycsúcsról látható is. A síállomás nagyjából 1300 méteres magasságban van, míg a hegység fő csúcsa 3900 méter magas. A terület 3500 négyzetkilométeres, és 1800 méteres magasságban az átlagos hómennyiség eléri a 2,5 métert.
Hasonlóan alkalmas helisíelésre a Bolkar-hegység is, amely a Taurus-masszívum részeként 3700 méter magas csúcsaival és álomszerű lejtőkkel csábít. Itt a lejtők átlagos szintkülönbsége még nagyobb, mint a Kackar-hegységben, a szintkülönbség akár az 1000-1500 métert is elérheti. Az ideutazás Adananon, Törökország negyedik legnagyobb városán keresztül lehetséges, ahonnan transzferrel juthatunk el Darbogazba. Bár az Aladeg-hegyen található terület nem olyan nagy kiterjedésű, mint a Kackar-hegységben található, de itt több a napsütéses óra, ezért csekély a lavinaveszély a térségben.
Törökországban öt tartomány várja a síelőket: Uludag (Bursa tartomány), Kartalkaya (Bolu), Erciyes (Kayseri), Palandöken (Erzurum) és Sarikamis (Kars). Isztambultól és Ankarától délkeletre, a Köroglu-hegységben található Kartalkaya ismert sívidéke. A snowboardosok és a síelők itt egy csaknem 40 kilométer hosszú területen élhetik ki sportszenvedélyüket.
A márvány-tengeri régióban az Uludag - amely kihunyt vulkán - a legmagasabb hegy. A helyiek "szent hegynek" nevezik, de a török köznyelv gyakran hívja "a szerzetesek hegyének", mivel ott a középkorban néhány kolostor működött. Elsősorban a közeli Isztambulból érkeznek ide török síelők egy-egy hétvégi sítúrára. Csak szórványosan találkozhatunk itt külföldről érkező vendégekkel. Az ország legrégebbi sívidékén a szezon decembertől márciusig tart.