Ötletek jegyvadászoknak

A repülés mindenkié - hirdeti az egyik diszkont légitársaság szlogenje, és valóban, a légi közlekedés mára a tömegközlekedés részévé vált.

A fapados társaságok sikerüket főként épp annak köszönhetik, hogy kedvező áraikkal, hatásos marketingakcióikkal igyekeznek minél több olyan embert rávenni a légi utazásra, aki korábban még csak nem is gondolt erre a lehetőségre. Jó példa, hogy az elmúlt hónapokban a legnagyobb hazánkban működő hipermarketlánc trafikjaiban a dohánytermékek mellett oda-vissza útra szóló repülőjegyet is lehetett vásárolni mindössze 23 ezer forintért.

A csábító ajánlatok összehasonlításához azonban a legjobb az interneten böngészni, a legtöbb hazánkba vagy hazánkból repülő légitársaság ma már magyar nyelvű honlappal is rendelkezik. Ha valaki gyakran utazik, vagy akciós lehetőségekre vadászik, érdemes regisztrálni a cégek hírleveleire, melyek - különösen így az őszi időszakban - gyakran szólnak nullaforintos akciókról. Jó tudni azonban, hogy ezek a speciális árak csak néhány útra és néhány időpontra érvényesek, hiú ábránd például azt gondolni, hogy az október 23-i hosszú hétvégén vagy a karácsony előtti csúcsszezon idején ingyen lehet majd utazni. Ráadásul a nullaforintos ajánlat valójában csak az odaútra szól (az öt-hat ezer forintos adót, illetéket ezen felül kell fizetni), a visszafelé érvényes jegy ilyenkor általában legkevesebb tízezer forint, így a legjobb esetben is legalább 25-30 ezer forintba kerül a teljes út ára (ez természetesen még így is elég kedvezőnek mondható!).

Konkrét célállomás, időpont ismeretében érdemes keresgélni www.go.hu, és a www.amadeus.net oldalakon, amelyek összehasonlító táblázatokat is közölnek, így pár kattintással kideríthető, hogy melyik légitársaság kínálja a legkedvezőbb jegyárat az adott célállomásra. A városnevek mellett azonban ügyelni kell a repülőterek neveire is, mivel némelyik diszkont társaság hajlamos időnként szinte "a semmi közepén" leszállni; a Hahn-i repülőtérről induló busz például több mint másfél óra alatt ér be Frankfurt belvárosába! Pár ezer forint eltérés esetén tehát érdemes alaposan megvizsgálni, hogy melyik légitársaság száll le közelebb az úti célunkhoz! Általánosságban elmondható, hogy a fapadosok közül például a Wizz Air és a Ryanair elsősorban a távolabbi, de olcsóbb, míg az SkyEurope és az easyJet a közelebbi, de drágább légikikötőkben száll le. A klasszikus légitársaságok, mint például az Air France, a British Airways, a KLM, a Lufthansa vagy a Malév szinte kivétel nélkül a városközpontokhoz közelebb eső légikikötőkbe járnak.

Top cikkek