Sex on the...

Nem a tengerparton, ahogy azt a népszerű koktél fantázianeve javasolja, hanem a repülőgép fedélzetén, ami úgy tűnik, ma már nem megy ritkaságszámba.

„VESZÉLYES” MOSDÓ

A fiatal házasok több mint fél napot töltve a levegőben, a világ túlsó felére repültek nászútjukra. Először senkinek sem tűnt fel, hogy egyszerre mentek be az egyik mosdóba, és az sem, hogy hosszú percek után sem jöttek elő. Csak az elfojtott sikkantások és az ütemes koccanások keltettek gyanút az egyik stewardessben, aki rosszullétre gyanakodván a mesterkulccsal kinyitotta az ajtót. Nem voltak rosszul a bent lévők.

A légitársaság ezer font pénzbírságot szabott ki a fiatalokra. A büntetést nem fizették ki, ellenben pert indítottak, és vagyoni, illetve nem vagyoni kártérítést követeltek.

Nem vagyonit azért, mert szerintük a személyiségi jogaik sérültek, amikor a stewardess váratlanul rájuk nyitotta az ajtót, és olyan intim helyzetben látta őket, amihez előzetesen nem adtak hozzájárulást.

Vagyoni kártérítési követelésüket arra alapították, hogy a fiatalasszony feje felhorzsolódott miután az többször a mosdókagyló peremének ütődött. A felperesek szerint ennek nem megfelelő kialakítása és kivitelezése potenciális veszélyt jelent az utasok testi épségére, és ezért a légitársaságot terheli a felelősség.

A bíróság előtt a légitársaság eltekintett a pénzbüntetés végrehajtásától, az utasok pedig visszavonták a keresetüket.

KÖRKÉRDÉS A LÉGITÁRSASÁGOKHOZ

Ugyan nem az eset apropóján intézett körkérdést a légitársaságokhoz a maró megjegyzéseiről ismert BBB (Borns bissige Bemerkungen) hírportál, de témájában kapcsolódik hozzá. A válaszokat és a megjegyzéseket a Welt am Sonntag egyik száma tette közzé:

Arra a kérdésre, hogy büntetés alá esik-e a szex a fedélzeten, és ha igen, akkor ez milyen szankcióval jár, az Air France úgy válaszolt, hogy erre nincs szankció, ez legyen az útitársak gondja. A BBB megjegyzése szerint ez egy igazi elegáns franciás válasz. A Lufthansa úgy replikázott, hogy a kérdésre nem akarnak válaszolni. Ez egy igazi németes (nem) válasz – kommentálta a BBB.

Az Air Berlin válasza az volt, hogy erről még nem hallottak. Igazi berlini pontatlanság – így a BBB. Ugyanis az nem derül ki, hogy a fedélzeten megesett szexről nem hallott még az Air Berlin, vagy arról, hogy ez esetleg szankcionálható.

MÁRKA ÖT DOLLÁRÉRT?!

Lehet, hogy a repülők utasterében néha lejátszódó eseményeket akarta más színben látni az az utas, aki szerint félrevezette őt az utazási iroda, és ezért kártérítést követelt. A mesés Keletre utazott, és az egyik helyszínen örömmel fedezte fel, hogy a Ray Ban női napszemüvegek legutolsó modelljeit is alig öt dollárért lehetett megvenni.

Hazaérkezése után tudta csak meg, hogy ócska hamisítványokat vásárolt. A dublini bíróság előtt azzal érvelt, hogy az utazási iroda erről nem adott tájékoztatást, így őt kár érte, és követelte, hogy az iroda a hamisítványok helyett vegyen eredeti napszemüvegeket, vagy fizesse ki a talmi és a valódi közötti árkülönbözetet. Az ítélet elutasította a keresetet. Az indokolás szerint az eredetiségvizsgálat nem tartozik az utazási iroda tájékoztatási kötelezettségébe. Az utas pedig gyanakodhatott volna, hogy vajon miért ilyen olcsó az egyébként drága márkás napszemüveg.

Top cikkek