Fürdőzni ősszel is lehet

A Balaton környékén szép számban található, egész évben nyitva lévő fürdők árai kisebb-nagyobb mértékben emelkedtek tavasz óta, de mindenhol akadnak kedvezmények, akciók, pár órás belépők, amiről érdemes előre tájékozódni.

Az áremelkedést az áfa növekedésével, esetenként pedig bővülő szolgáltatásokkal magyarázzák az üzemeltetők. A fürdők többsége - hála a térség kedvező adottságainak - igen jó gyógyvízzel rendelkezik. A fővároshoz legközelebb a római idők hangulatát idéző, siófoki Galerius Élményfürdő és Wellness Központ esik. A létesítmény sajátossága, hogy sokrétű szolgáltatásra törekszik, rendszeresen kiállításokkal, programokkal, egészségnapokkal színesítve kínálatát. A reggel kilenctől este kilencig nyitva tartó fürdőben gyermek- és élménymedencék, csúszdák, pezsgőfürdő, finn, fény- és aromaterápiás szaunák, gőzkabin és pezsgőfürdő is várja a vendégeket. A teljes árú, egész napos felnőttjegy ára tavasz óta 22 százalékkal emelkedett, amivel párhuzamban egészségmegőrző berendezések (testedző gépek, masszázsfotelek, automata vérnyomásmérő stb.) sorát állították be. A folyamatosan fejlesztett létesítmény a következő hónapokban újabb szaunavilággal, élményelemekkel, majd kültéri termálvizes medencével bővül.

A Balatontól kicsit távolabb (Balatonföldvártól jó negyven kilométerre) található a nemzetközi hírű igali gyógyfürdő, amelynek árai az áfa változását követve emelkedtek 5-8 százalékkal. A naponta 9-18 óra között nyitva tartó fürdő fedett és kültéri medencékkel várja egész évben a vendégeket sokféle gyógyszolgáltatással, szaunával, masszázzsal.

A térségben egyedül a balatonboglári Urányi János Sport- és Szabadidőközpont nem változtatott tavasz óta a belépőjegyárain. Itt 25 méteres úszómedencével, sportcsarnokkal, konditeremmel és kültéri sportpályákkal kínálnak kikacsolódási, sportolási lehetőségeket. A létesítmény vasárnap, valamint hétfő délelőtt kivételével reggel 8-tól este 8-ig (szombaton csak 19 óráig) nyitva lévő uszodájában wellness-stúdió, szauna, szolárium és igény esetén masszázs is színesíti a kínálatot.

Tavasz óta a legtöbbel, 33 százalékkal emelkedett a Marcali Városi Gyógyfürdő egész napos, felnőttbelépőjének az ára, de így is kedvezőnek mondható. Igaz, cserében jelentős fejlesztések történtek. A létesítmény naponta 10-19 óra között várja a vendégeket egy 25 méteres úszómedencével, tanmedencével, egy kisebb gyógymedencével, jakuzzival, szaunával, gőzkabinnal.

Az áfanövekedést követve emelkedtek pár százalékkal - ami esetükben pár száz forintot jelent - a Nyugat-Balaton vonzáskörzetében lévő nagy gyógy- és élményfürdők árai. A Kis-Balaton közelében található Zalakaros Gránit Gyógyfürdő naponta 9-18 óráig, szombaton 19 óráig tart nyitva, az egészségpénztárak által is támogatott gyógyszolgáltatások hosszú sorát kínálva. A tőle északabbra lévő hévízi gyógytó a világ legnagyobb biológiailag aktív, természetes termáltava, amelynek hőmérséklete télen sem megy 23-25 °C alá. A naponta 9-18 óra között nyitva tartó Tófürdőben sokféle - szintén az egészségpénztár által is támogatott - gyógyszolgáltatás vehető igénybe.

Hévíz közelében található Kehidakustány Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdője. A családok minden tagja számára szolgáltatásokat és élményt kínáló létesítmény hétfőtől csütörtökig 9-18 óra között, pénteken és szombaton 20 óráig, vasárnap 19 óráig tart nyitva. A komplexum élményfürdő, termál és szauna szolgáltatásait zónákra bontották, és ezek igénybevételétől függ, mennyire borsosak a belépőjegy árak.

A nagyobb fürdőkben télen valamivel olcsóbbak a belépők, mint a nyári hónapokban, és fizetési eszközül elfogadják az üdülési csekket is.

Infó

Az időkorlátozás nélküli, komplex szolgáltatást tartalmazó felnőtt belépőjegyek árai:

Siófok, Galerius Élményfürdő és Wellness Központ: 3100 Ft

Balatonboglár, Urányi János Sport- és Szabadidőközpont: 800 Ft

Igal, Gyógyfürdő: 1510 Ft.

Marcali Városi Gyógyfürdő: 1200 Ft.

Zalakaros, Gránit Gyógyfürdő: 2700 Ft

Hévíz, Tófürdő: 3700 Ft.

Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdő: 4500 Ft

A marcali fürdőben most is szezon van
Top cikkek