A kín múzeuma Keszthelyen
Az átlagember szerencsére nem látott még "élőben" kínpadot, villamos- vagy nyújtószéket, kényszeritatást, nyelvkitépést, netán tüskés széket. Nos itt az alkalom egy kis horrorra. A sajátos tárlat valósághűen ábrázolja a kínzások minden fontosabb részletét. A bemutatott eszközök mellett feliratok magyarázzák el, hogy például kényszeritatáskor mit öntöttek az áldozat szájába, míg az meg nem fulladt.
A tüskés széken pedig mindenütt hatalmas vasszegek voltak, melyek minden oldalról feltépték a testét. S hogy még fájdalmasabb legyen a kínzás, satuval is préselték a szerencsétlent.
A feliratokból meg lehet tudni, ki volt és mit tett Drakula, akit végül Mátyás király záratott börtönbe. Kiderül az is, hogy a feltételezések szerint a szadizmust nem valószínű, hogy De Sade márkiról nevezték volna el, ha előbb ismeri meg a világ a magyar Báthory Erzsébet tetteit. A XVI. században, a Felvidéken élt grófnő ugyanis a legenda szerint szépsége megőrzése érdekében szüzek vérében fürdött. Leszbikus orgiái közben mintegy ötszáz lányt gyilkolt meg.
A múzeumi feliratok szerint azonban az igazságszolgáltatás akkor is működött. A gyilkosokat, tolvajokat felakasztották, az útonállókat néha kerékbe törték. Akik raboltak, gyereket öltek, felnégyelték, karóba húzták vagy élve eltemették. A pénzhamisítókat pedig megfőzték.
Ezek után ki-ki eldöntheti, hogy a Balaton fővárosában, a Kossuth utca közelében a Babamúzeum félezer porcelánját, vagy a 4,5 millió darab pannon-tengeri csigából készült Parlament-makettet, netán a Panoptikumot nézi meg, melyben negyven híres ember életnagyságú figurája látható.