Lebegés
A Holt-tengerben kevés helyen lehet fürdeni, mert nem mindenhol kiépített a part. Viszont ha valaki megmártózik a sós vízben, felejthetetlen élményben lesz része. Úszni nem is kell, mert mozdulatlanul lehet a felszínen lebegni. Sokan egy tálcán az italukat is maguk mellé teszik a vízre, így pihennek. Néhány helyen fekete az iszap, ez gyógyító hatású. A víz maga is segít a betegeken, a pikkelysömört átmenetileg teljesen megszünteti, de más betegségeknél is javulás tapasztalható. Rengeteg gyógyterméket készítenek a környező országokban, amelyeknek alapanyaga a holt-tengeri só vagy iszap. A kozmetikai cégek szintén felhasználják a Holt-tenger kincseit. Ám amíg a bőrnek segít a víz, arra nagyon kell vigyázni, hogy szembe vagy szájba ne kerüljön, mert maró hatású.
A hatvanas években még ezer négyzetkilométernyi volt a Holt-tenger vízfelülete, de évről évre egy méternyit csökken a víz magassága. A tudósok kidolgoztak egy Vörös Halott fedőnevű tervet, amely szerint a Vörös-tengerből vizet vezetnének a Holt-tengerbe. Az elképzelés megvalósítása 350 milliárd forintnyi összegbe kerülne, hiszen le kell küzdeni a szintkülönbségeket és meg kell építeni egy csatornát. Persze ez még a jövő útja, jelenleg a turisták még gondtalanul piheghetnek a Holt-tenger felszínén, a szállodák kiépített parti részén pedig remekül lebarnulhatnak, ugyanis hiába erős a nap, a káros sugarakat a magas páratartalmú légréteg megszűri.
A vize tömény sóoldat, és alig hullámzik. Egyedül a Jordán folyó táplálja a tengert, ami ugyan édes vizű, de nem befolyásolja a sókoncentrációt, mert ez a víz a nagy melegtől egyszerűen elpárolog. A területnek más kifolyása nincs, így a tömény só megmarad.