Tennesseet zömmel rendes istenfélő emberek lakják. Legalábbis sokkal nagyobb arányban járnak vasárnap templomba, mint Magyarországon. Egy lelkipásztorból lett helyi képviselő javasolta is, hogy nyilvánítsák a Bibliát az állam hivatalos könyvének. Tennesseeben imádják ezeket a jelképeket, van hivatalos fájuk, viráguk, emlősük, rovaruk, madaruk, hüllőjük, lovuk, ásványuk, kőzetük, daluk, versük és néptáncuk. A törvénytervezet mégis megtorpant, a Biblia ugyanis kényes dolog.
Először is kérdés, melyik változata lenne a hivatalos, másrészt mi történjen Tennessee nem keresztény lakosaival, harmadrészt az Egyesült Államokat éppen azok alapították, akik nem akarták, hogy valaki egyetlen vallást tegyen számukra kötelezővé. A vallás és az állam szétválasztásának elve miatt az egész javaslat alighanem alkotmányellenes, és elfogadása esetén Tennessee éveken át ki se látszana a rázúduló perek tömkelegéből.
Ehhez képest Szijjártó Péter kedden azt találta mondani, hogy Magyarország keresztény külpolitikát folytat. A Vatikán nemzetközi kapcsolatokért felelős államtitkára, Paul Richard Gallagher érsek ezt örömmel nyugtázta, és válaszában megemlítette, hogy a magyar alaptörvény is a keresztény örökségre hivatkozik. Magyarország, külügyminiszterének szavai szerint, komoly felelősséget visel a világban élő keresztény közösségekért. Csak remélni lehet, hogy Orbán Viktor nem felejti el ezt mindannyiszor megemlíteni, amikor kínai vezetőkkel tárgyal. Kínában ugyanis a több millió katolikus és protestáns csupán erős túlzással tekinthető vallásában szabadnak. De említhetnénk a Közel-Keletet is, amelyre Szijjártó Péter szintén hivatkozott: Orbán nyilván Szaúd-Arábiában is síkraszállt az olyan keresztény értékek mellett, mint a vallásszabadság vagy a nők egyenlősége.