Az információszabadságot elkötelezetten védelmező ombudsmant, Jóri Andrást törvénytelenül kirúgták. Utóda, akire az információszabadság káposztája bízatott, ugyanaz a kecske, aki az elődje is volt. Név szerint Péterfalvi Attila, kinek egyik kirívóan (információ)szabadság-ellenes állásfoglalása szerint nem lehet rendőr képmását közölni a sajtóban a beleegyezése nélkül.
Amint ez a botrányos állásfoglalás 2007-ben megszületett, egyes ügyvédi irodák ráálltak, hogy a sajtóban megjelent fotókon felismerhető rendőrökkel pert indíttassanak, és a szerkesztőségeken jó sok kártérítési pénzt keressenek. Sok ilyen abszurd per indult, s a Kúria egy jogegységi határozatában gondoskodott is arról, hogy ezeket a kezdeményező ne veszíthesse el (miután egy bíró megpróbált a józan esze szerint ítélni). Az Index megelégelte ezt a vircsaftot, és az Alkotmánybírósághoz fordult egy – Péterfalvi elődje – Majtényi László által készített beadvánnyal. Még ez az elkecskésített Alkotmánybíróság is kénytelen volt megállapítani, hogy a Péterfalvi fölfogásán alapuló joggyakorlat alkotmányellenes.
Az AB szerint a rendőri intézkedést ábrázoló fotót igenis közzé lehet tenni, ha „a közlés az esemény fontossága vagy a közhatalom gyakorlása szempontjából a nyilvánosságra tartozó közügynek minősül”, nem szabad közölni (nagyon helyesen) a rendőr emberi méltóságát sértő, például sérült rendőr szenvedését ábrázoló képet. Az egy rendőrt ábrázoló kép esetén meg egyedileg kell mérlegelni, hogy számot tarthat-e az a közérdeklődésre. Ez a kétes pont.