Ügyfélszempontból is vizsgálhatnánk a Quaestor-ügyet. De ekkor fel kellene tennünk ma már teljesen felesleges kérdéseket, okoskodnunk kellene egy kicsit utólag, mit kellett volna megnézni, miért nem lett volna szabad hinni a befektetésben. És végső soron a befektető maga milyen felelősséget kell vállaljon a döntéseiért. De az a helyzet, hogy ez most értelmetlennek tűnik.
Nem lehet ugyanis elmenni amellett, ami az elmúlt napokban történt, nem lehet általánosságban lakossági befektetési szokásokról és beidegződésekről regélni. Az állam ugyanis nemcsak asszisztált egy akkora csaláshoz, aminek értéke a GDP fél százalékára rúg, hanem szélsebesen ki is iszkolt az összeomlás előtt a színpadról.
A kormány vállvonogatva, de legalábbis különösebb reakció nélkül vette tudomásul, hogy 150 milliárd forintot egyszerűen elloptak a Quaestornál, mintha nem izgatott volna senkit, hogy ez az összeg mégis hová lett. Talán mert tudják? Fogalmam sincs. Rogán Antal előállt egy borzasztóan szigorú javaslattal, ami lehetővé tenné, hogy csettintésre lefoglalják bárki vagyonát, aki pénzügyi vállalatnál dolgozik, miközben a Quaestor-csoport feje tegnap délutánig otthon ette a szalonnás tojást, szabadon tett vezérigazgatóvá sittes közmunkást, és befektetőket keresett – vagyis indokolatlanul hosszú ideig azt csinált, amit akart.