Ózdi meggyszedők ellen gyűjtöttek aláírásokat a balatonszéplaki emberek. A Siófoki Gyümölcstermesztő Zrt. ugyanis helyben és a közvetlen környéken nem talál elég munkaerőt, így aztán kölcsönzés útján havi váltásban fogadja azokat az ózdiakat, akik dolgozni akarnak, többet keresni annál, mint amennyit a munkalehetőségben (is) szegény Borsod megyei településen a közmunkáért fizetni tudnak nekik. A Balaton-partiak azonban háborognak azon, hogy miért visznek hozzájuk dolgozni borsodi cigányokat, hiszen ők randalíroznak, hangoskodnak, szemetelnek, legutóbb már a rendőröket is ki kellett rájuk hívni.
A nyugati határvidéken ugyancsak van panasz a hazai idegenekre, akik alatt most nem feltétlenül a romákat, hanem a távolabbi régiókból érkezőket értjük. Az utóbbi években az Alföldről, Kelet- és Észak-Magyarországról több ezer magyar költözött Mosonmagyaróvár, Jánossomorja, Sopron, Győr, Szombathely s a többi határ menti település alkalmi vagy kifejezetten erre a célra épült munkásszállóiba, hogy onnan naponta ingázni tudjanak Ausztriába. Nem kevesen vannak olyanok is az átmenetileg letelepedettek között, akik a nyugat-magyarországi cégeknél, határainkon belül találnak munkát.
A határközeli magyar falvak és városok lakói, orvosai panaszolják: tele van az orvosi rendelő ezekkel a magyar idegenekkel, hiszen ha megbetegszenek, nem utaznak vissza nyíregyházi, miskolci háziorvosaikhoz, hanem ideiglenes lakóhelyükön kezeltetik magukat. A térség népszerűsége miatt az albérletek és a helyi ingatlanok ára is megemelkedik, ami persze sokaknak, az el- és kiadóknak fölöttébb előnyös, ám lassan a fiatal helybeliek is képtelenek lesznek telket vagy házat venni saját szülőföldjükön.