Határozottan utasítsák vissza a bírósági vezetők a méltatlan támadásokat, adta ki az ukázt a minap Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke. Lapunknak adott nyilatkozatában hozzátette, hogy bár a véleménynyilvánítás szabadsága csaknem korlátozhatatlan alapjog, más hatalmi ágak képviselőitől elvárható lenne, hogy ne tegyenek olyan nyilatkozatot, amely alkalmas lehet a független igazságszolgáltatásba vetett közbizalom megingatására.
Magyarán szólva: elő ne forduljon még egyszer például az, hogy egy ügyész nyilvánosan kijelenti: a védelem csörgősipkás bohócot csinált a bíróságból. Ez még akkor sem tűrhető, ha egyébként a védelem tényleg csörgősipkás bohócot csinált a bíróságból. Mert Handó világlátása szerint a bíróságokat kritizálni merészelő közszereplőket a pillanatnyi érdek, az elfogultság, esetleg a tájékozatlanság mozgathatja. Azzal nem kalkulál, hogy igazuk lenne.
Nyilván ez érvényes az újságírókra is. Ha nem értik például, hogy egy országos érdeklődésre számot tartó nagy jelentőségű ügyben az első fokon eljáró bírótól vajon miért nem kérték számon, hogy többszöri nekifutásra sem sikerült olyan jegyzőkönyvet készítenie, amely tartalmában legalább hasonlítana az alapjául szolgáló hangfelvételhez, miközben jóval kisebb torzítások elkövetőit is mondta már ki bűnösnek okirat-hamisításban a bíróság.