Ha a kedves olvasó választhat, hogy megvesz egy kocsit, amely végleg az övé lesz, vagy kibérli sokkal több pénzért, hogy azután soha ne legyen az övé – mit választ? Nyilván nem az utóbbit, mert a kedves olvasó magánszemély, aki nem lehet hülye. De ha kormányzat lenne, akkor lehetne.
A fővárosi önkormányzat is az akart lenni. Ha teljesen visszaépült volna már a hajdani szocialista diktatúra, akkor ez teljes mértékben sikerült volna néki. Hiszen a szocializmus története ilyen sikertörténetekből állt. De miután nem tűnt még el a rendszerváltás valamennyi vívmánya, a hatalmi hülyeség uralma sem lehet még osztatlan. Létezik ellenzék és nyilvánosság. Amikor nem létezett, az olvasó nem tudhatott arról, hogy a hülye állam több pénzzel támogatja bizonyos cikkek nyugati exportját, mint amennyit kapunk értük, s hogy olcsóbban exportálunk termékeket, mint amennyi importanyagot beléjük építünk.
Most viszont megírhatták az újságok, hogy a főváros BKV-je sokkal több pénzért akar buszokat bérelni, mint amennyiért megvehetné őket. Az ellenzék verte a palávert, és ebből jött ki az a döntés, hogy a buszok egy részét megveszik, más részét kibérlik. A rossz üzlet is megmarad, viszont a BKV is újra eladósodik, s majd fizetheti az adósságát az állam az adónkból, mint eddig.