Kovács Zoltán szerint az eredmények a kormányt igazolják, ezért kitartanak a játékautomata-szabályozás mellett. Ennyire futotta hirtelenjében a kormányzati propagandagépezetnek. Sehol egy játékszenvedélyéből kigyógyult közmunkás, egy kevésbé ismert színész vagy politikus rokon, akik a közmédiában elmondhatták, hogy mennyire sikeres volt a kormány 2012-es intézkedése, viszont mennyire felháborító, hogy a külföld már megint beleüti az orrát a dolgainkba.
A luxembourgi székhelyű Európai Bíróság döntése ugyanis kimondta, hogy ellentétes lehet az uniós joggal a szerencsejáték-ipar 2012-es magyarországi szabályozása. Vagyis az, hogy csak kaszinókban működhetnek nyerőgépek, játéktermekben, mint azelőtt, nem. Ahogy az ellenzék összegezte a problémát: Andy Vajnát és pár fideszes csókost kivéve senki nem vállalkozhat ezen a piacon. Luxembourg a helyzet további megítélését, az esetleges kártérítések elbírálását a magyar igazságszolgáltatásra bízta.
Mindez egy nemzetbiztonsági jelentéssel kezdődött, amelynek tartalmán Orbán Viktor annyira kiakadt, hogy egyetlen tollvonással felszámolta a teljes, nem állami koncesszióban működő szerencsejáték-ipart. 1500 vállalkozás ment csődbe két hét alatt. Ennyi idő telt el a kormányfői kiakadás és az iparágat felszámoló jogszabály hatálybalépése között. Pedig állítólag csak annyi történt, hogy az Alkotmányvédelemi Hivatal (AH) a miniszterelnök elé tárta azoknak a névsorát is, akiket az iparágban erős szervezett alvilág már megkörnyékezett.