Az aranyéval vetekszik a hungarikum csipke ára
A Bács-Kiskun megyei kisvárosban varrt csipke az elmúlt években a világ számos részén öregbítette már a magyar iparművészet hírnevét: az utóbbi néhány évben tokiói kiállításlátogatók éppúgy láthatták a csipketerítőket, mint párizsi vagy londoni kulturális rendezvények vendégei.
Kiskunhalason százöt éves hagyománya van a csipkevarrásnak, a halasi csipke több világkiállítás nagydíját elnyerte már. A csipkekészítés rendkívül munkaigényes foglalatosság, egy tenyérnyi méretű csipketerítő ára akár ötvenezer, egy nagyobb asztalra való terítő pedig több millió forint is lehet. Azt tartják: a halasi csipke grammonkénti ára vetekszik az aranyéval.
A kiskunhalasi csipkeház bármikor látogatható, ám április 21-én szombaton különösen megéri erre kirándulni az iparművészet iránt érdeklődőknek. Az április 20-tól május 6-ig tartó nemzetközi csipkekiállítás keretében ezen a hétvégén a magyarok mellett belga, cseh, észt, horvát, osztrák, német és szlovén csipkekészítők is bemutatják, miként készítik - verik vagy varrják - nemzetük csipkéit.
Az idei nemzetközi kiállítás díszvendége Ausztria: a szomszédos országból mintegy száz csipkét állítanak ki, s ugyancsak számos alkotás látható azok közül is, amelyek a fesztiválra kiírt versenypályázatra 13 országból érkeztek Kiskunhalasra.