A Földhöz erősen hasonlító bolygót fedeztek fel
A most felfedezett, lakhatósági zónán belül keringő bolygók egyike kőzetbolygó lehet, a feltételezések szerint hőmérséklete árnyalatnyival melegebb a Földnél. Ha pontosabb mérések is megerősítik az elsődleges adatokat, akkor ez lehet a leginkább földszerű exobolygó.
A lakható övezet kifejezést földi értelemben használjuk és olyan égitestekre értjük, amelyek hozzánk hasonlóan nincsenek sem túl távol, sem túl közel a központi csillaguktól, hogy a felszínen a víz folyékony halmazállapotú lehessen. (Természetesen más körülmények között is létrejöhet élet.) Az Amerikai Csillagászati Társaság ülésén azt is bejelentették, hogy a Kepler űrtávcső által felfedezett több mint 1000 exobolygóból nyolc tömege kisebb a Föld tömegének kétszeresénél és csillaga lakhatósági zónájában helyezkedik el. Mindegyikük a Napnál hűvösebb és kisebb csillag körül kering.
A most bejelentett, leginkább földszerűnek tartott Kepler-438b bolygó - amely 470 fényévnyi távolságra van tőlünk - csak 12 százalékkal nagyobb, mint a Föld, és 70 százalékos valószínűséggel kőzetbolygó. Egy vörös törpecsillag körül kering, ami kisebb és hűvösebb a Napnál. (Eddig a Kepler-186f kódjelű bolygót titulálták a Föld ikertestvérének.) A BBC szerint a Kepler-438b olyan közel kering csillagához, hogy 40 százalékkal több fény éri, mint a Napról a Földet.
Ezen a bolygón melegebb lehet, mint a Földön – véli Doug Caldwell, a kaliforniai Seti (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) Intézet munkatársa, aki szerint „mivel egy vörös törpe körül kering, az égbolt bizonnyal vörösebb a földi égboltnál."