3D nyomtatót kaptak az iskolák
Egy egyetem, hét középiskola és három általános iskola lett a szerencsés kiválasztott. Itthon először fogják általános iskolai szinten is alkalmazni a technológiát.
A kampány során bármilyen oktatási intézmény, az általánostól a felsőoktatási szintig pályázhatott. A FreeDee Printing Solutions január végén tette közzé a felhívását, melyben mindössze egy dolgot kért a pályázásra jogosult intézményektől: válaszolják meg egy oldalban, hogy mire használnának egy 3D nyomtatót, és miért éppen őket válasszák. A felajánlott nyeremény 10 darab MakerBot Replicator 2 és egy darab MakerBot Replicator 5thGen 3D nyomtató volt.
Herman Ottó Általános Iskola, Budapest
Veres Péter Gimnázium, Budapest
BGSZC Katona József Szakközépiskolája, Szakiskolája és Felnőttoktatási Gimnáziuma, Budapest
Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola és Kollégium, Budapest
Szegedi Szakképzési Centrum József Attila Általános Iskolája és Szakiskolája, Szeged
Móra Ferenc Gimnázium, Kiskunfélegyháza
Kecskeméti Katona József Gimnázium, Kecskemét
Veszprémi Dózsa György Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola, Veszprém
Horváth Boldizsár Kollégium, Szombathely
Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Ganz Ábrahám Szakközépiskolája, Zalaegerszeg
Mint kiderült, a legtöbbeknek a legnagyobb kihívás az volt, hogy megálljanak az oldal alján az ötletek. Az iskolák felkészültsége, elkötelezettsége és kreativitása felülmúlta a szervezők várakozásait is. Összesen 413 iskola jelentkezett. A résztvevők 46%-a általános iskola, 37%-a középiskola, 15%-a pedig felsőoktatási intézmény volt. Kelet-Magyarországról, a Dunántúlról, illetve a fővárosból és vonzáskörzetéből nagyjából hasonló arányban érkeztek pályázatok, míg a jelentkezők 12%-a észak-magyarországi volt.