Múzeumok, oktatási intézmények jutnak ereklyékhez
Charles Bolden, a NASA munkatársa idén áprilisban jelentette be, hogy az Enterprise, az elsőként megépült és a visszatérési tesztekre használt űrsikló a washingtoni Dulles nemzetközi repülőtér mellett található Steven F. Udvar-Hazy Központ múzeumából a New York-i Légi és Űrhajózási Múzeum ba kerül. Azért a fővárosmellett lévő múzeum sem marad űrsikló nélkül: az Enterprise helyére az idén márciusi, harminckilencedik küldetése után nyugdíjazott Discovery kerül.
Az Endeavour a Kaliforniai Tudományos Központba, azaz Los Angelesbe költözik. A várhatóan július huszadikán visszatérő Atlantist az ilyenkor kötelező átvizsgálás, takarítás után a floridai Kennedy Űrközpontban állítják ki. Bolden szerint hosszas hezitálás után azért döntöttek éppen ezen helyszínek mellett, mert így biztosítható, hogy a lehető legtöbb ember megcsodálhassa őket.
A NASA adakozó kedve nem korlátozódik a négy űrsiklóra – további több száz emléktárgyat postáznak ki múzeumok és oktatási intézmények számára. A chicagói Adler Planetárium, a McMinnville-ben található Ever green Repülési és Űrhajózási Múzeum, illetve a Texas A & M repülőműszaki tanszéke űrszimulátort kap.
Egy kiképzésre használt, életnagyságú makett jut a seattle-i repülőmú zeum számára, egy szintén edzésre használt kabinmakettet kap az amerikai légierő – ez utóbbit az ohiói Wright-Patterson bázis múzeu mába viszik. Egy parancsnoki és első tiszti üléssel a houstoni Johnson Űrközpont gazdagodik. Emellett számos oktatási intézménynek juttatnak a hővédő pajzsok darabjaiból.