Később a Sky Sports kamerái előtt – majd országos napilapoknak nyilatkozva is – „naivnak” nevezte az orvosi team két tagját, akik „másképp viselkedtek volna, ha értik a futballt...” A saga következő fejezetében a 41 éves orvosnő a szociális hálón mondott köszönetet mindazoknak, akik Mourinho kirohanása után támogatásukról biztosították. Ezzel azonban csak olajat öntött a tűzre, mert a szakvezető a klub kommunikációs szabályainak megsértésére hivatkozva mind Carneirót, mind Fearnt száműzte, s a kettős a büntetést már a Manchester City elleni holnap délutáni meccsen megkezdi.
Mourinho ezzel alaposan magára haragította a futballvilág egészségügyi szervezeteit. A Premier League orvosainak szövetségétől kezdve a Medicine UK elnevezésű szervezeten át a FIFA egészségügyi főtisztviselőjéig több illetékes is a „vádlottak padjára” került páros mellé állt. A nemzetközi szövetséget képviselő Jiri Dvorak például kijelentette: „Az edzőnek semmi köze ahhoz, hogy az orvosi csoport miképpen látja el a sérülteket.” Dvorak szerint a csapatorvos „szakmai és erkölcsi kötelessége, hogy gondoskodjék a játékosok egészségéről”.
Hozzátette: a FIFA mindig is bátorítani fogja az orvosokat, hogy kizárólag maguk döntsenek az ellátás módjáról. A „Mourinho-szakértők” kezdetben azt hitték, a mester a dührohammal próbálta elterelni a figyelmet a valódi problémáról, vagyis a Chelsea harmatos játékáról, egyben saját mérgét vezette le, amiért a „kékek” – szemben hazai riválisaikkal – mindeddig passzív szemlélői voltak az aktuális átigazolási időszaknak.
Ám a hét folyamán nyilvánosságra hozott videofelvétel – melyen a tréner láthatólag perlekedik Carneiróval a partvonalon – azt bizonyította, hogy az ellentétet komolyan kell venni. Mourinho állítólag már korábban sérelmezte, hogy az egészségügyiek nem találtak megoldást Diego Costa visszatérő térdpanaszára. Előkerültek olyan esetek tanúi is, amikor Mourinho egyszerűen lekurvázta a doktornőt. Maguk a játékosok pedig – a hírek szerint – egyenesen zavarba ejtőnek tartják a „dögös” jelzővel illetett orvos rendszeres jelenlétét az öltözőben.
|
Eva Carneiro tavaly a csapatkapitány John Terryvel Darren Staples / Reuters |
Ha Carneiro és Fearn a brit sajtóra – mások mellett a Guardianre – hallgat, akkor fontolóra veheti, hogy megaláztatását a munkaügyi diszkriminációra szakosodott jogászokra bízza. Miután a menedzsment a klub irányelveire hivatkozva egész héten nem kommentálta a történteket, a megbabonázott közvélemény a Chelsea pénteki sajtótájékoztatóján remélt bocsánatkérést Mourinho részéről. Erre legfeljebb annyiban került sor, hogy az edző többször is elismerését fejezte ki az egészségügyi személyzet munkája iránt.
Ugyanakkor megismételte: a stáb és közte „nézeteltérések” akadtak, ezért tartja magát korábbi döntéséhez, miszerint Carneiro és Fearn nem utazik a csapattal a City elleni meccsre. Apró előrelépés, hogy most már nem zárta ki, ez a helyzet később változhat...