Németország-Olaszország: 1-1 (6-5), tizenegyesdráma után a németek az elődöntőben!

2 komment

NOL

Hatalmas tizenegyesdráma után az első győzelmét szerezte meg Olaszország ellen tétmeccsen Németország Bordeaux-ban a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon. A németek tétmeccsen még soha nem nyertek, Özil góljával vezettek, az olaszok tizenegyesből egyenlítettek. A hosszabbításban nem esett gól, büntetők döntöttek. Emberemlékezet óta ez volt a legizgalmasabb tizenegyespárbaj.

Percről percre!

Amíg az első ötből három párnak nem sikerült belőnie, a folytatásban csak egyetlen játékos, Darmian rontott. A németek megérdemelten nyertek, végig látszott rajtuk, hogy jobban akarják a győzelmet.

Hector áll a labda mögé. Belövi. Németország a továbbjutó! A kilencedik párban dőlt el a meccs, 6-5-re a németek győztek.

Darmian mellérúgja! Ha a következő német belövi, a csapata jut az elődöntőbe.

Fotó: Regis Duvignau / Reuters

Boateng jön. Belövi. 5-5.

De Sciglio a labda mögött.  A felső lécről vágódik be.

Kimmich nagyon kinézi a bal sarkot. Bent van.

Parolo keményen középre. 4-3 az olaszoknak.

Hummels is belövi, pedig Buffon rajta volt.

Giaccherini belövi. 3-2 az olaszoknak.

Pellé fölérúgja! Eddig tíz tizenegyesből hat mellé. Mi van itt?

Bonucci lövését Neuer védi. Ha Schweinsteiger belövi, Németország az elődöntőbe jut.

Draxler talál. 8-ból 4 tizenegyes ment be. 2-2.

Pellé nagyon gyengén rúgja, el a kapufa mellett.

Özil következik. Kapufa! Buffon rossz irányba vetődött.

2-1 az olaszoknak. Barzagli erőből középre lövi.

Müller lövését Buffon megfogja!

Zaza fölérúgja! Ezért hozták be az utolsó percben?

A németek részéről Kroos is belövi.

Az olaszok kezdik. Insigne kezdi. magabiztosan bevágja.

A 2006-os világbajnokság elődöntőjében Olaszország annyira nyerni akart, hogy a második félidőben négy csatárral állt ki a pályára a németek ellen. Megérte, 2-0-ra az olaszok nyertek. Most láthatóan a tizenegyespárbajra játszottak. Hogy miért, az nem egészen világos. Tizenegyespárbajban a németek legutóbbi 28 lövéséből csak kettő nem lett gól.

121. perc Zaza érkezik Chiellini helyére. Fél perccel később Kassai lefújja. Tizenegyesekkel fog eldőlni ez a meccs is.

120. perc Insigne egy szép  megkerülős csel után hosszan tolja meg, Neueré a labda.

119. perc Özil tűzi rá, Buffon hárít.

117. perc Hummels beívelését középen Buffon kapja el.

113. perc Insigne a tizenhatoson belül szép cselekkel lerázott két védőt, aztán éles szögből rárúgta. Neuer fogja a rövid saroknál.

112. perc Schweinsteiger kap sárgát, amiért visszanyúlva belekapott Sturaro arcába.

110. perc Boateng fejeli oda Neuernek Insigne elől.

109. perc Draxler húzza meg az olasz kapu felé Özillel és Müllerrelaz oldalán. Indít, de Müllernek nagyon hosszú.

108. perc Éder helyett Insigne lép a pályára

Nagyon úgy néz ki, hogy tizenegyespűrbaj lesz a vége.

105. perc Vége a hosszabbítás első félidejének.

102. perc Boateng harmincról lő, de nagyon mellé. A tizenegyes előtt valószínűleg azért emelte fel a kezét, hogy mutassa, nem löki Chiellinit. Most mintha puszta unalmában lőtte volna el – írja a Guardian.

Fotó: Axel Schmidt / Reuters

100. perc Müller lövése levágódik, a szöglet után Parolo csúsztatja ki.

93. perc Buffon jön ki a kapuból vigasztalni egy kicsit Müllert, aki Chiellinivel kap össze az olasz védő gyerekes allűrje miatt. Müller ugyanis ellökte Chiellinit, aki a német játékos szerint színészkedett egy szabadrúgásért. Szilveszteri paródiákba illő jelenet volt, ahogyan Müller megmutatta, mit gondol.

92. perc Pellé buktatja Boatenget.  Sárgát kap érte Kassaitól.

Csak emlékeztetőül. Az évszázad meccsén, az 1970-es vb-elődöntőben az 1-1-es rendes játékidő után öt gól esett a hosszabbításban. Akkor az olaszok nyertek.A lejjebb már idézett Beckenbauer pár napja azon lamentált, hogy az olaszok akkor is nyerni tudnak a németek ellen, ha gyengébbek.

Ami az olasz gólt illeti, ez volt az 50. amelyet a németeknek lőttek, és csak a 41., amelyet tőlük kaptak. Bonucci a karrierje első tizenegyesgólját lőtte.

93. perc Kassai lefújja a második félidőt. Sokkal jobb félidő volt, mint az első.

92. perc Chiellini csúsztat fejjel. Schweinsteiger elől kell tisztáznia.

91. perc Howedes nagy beadása megy a felugró Draxler feje felett.

90. perc Hummels kap egy sárgát egy szabálytalanság miatt Eder ellen. Három perc hosszabbítás.

89. perc De Sciglio lövése landol az oldalhálón.

86. perc Florenzi helyére Darmian érkezik.

81. perc  Florenzi kezd el rohanni egy Hector által elvesztett labdával, de az akció végén Pellé eltöri a labdát. Howedes fejeli ki.

78. perc Bonucci belövi! Neuer jó oldalra vetődik, de nem tud hárítani.

77. perc Tizenegyest kap Olaszország. Kezezés volt, Boateng ért bele. A németek nem reklamálnak.

72. perc Gomez helyett Draxler lép a pályára.

68. perc Gomez óriási sarkazását Buffon óriási bravúrral védte. Mind a két mozdulat elképesztő volt.

Fotó: Regis Duvinau / Reuters

65. perc Egy villanás. Özil gólt lő! Neuer kirúgása után Gomez megy el a bal oldalon, két olasz védő szorításában Hectorhoz passzol, akinek a beadását Özil vágja be.

62. perc Hector fejeli ki Giaccherini beadását.

57. perc Gyors egymásutánban Sturaro, De Sciglio és Parolo is kap egy sárgát.  Sturaro a ritka olaszok egyike, aki még nem sárgult be. Ha az olaszok továbbjutnak, De Sciglio nem játszhat.

54. perc Gomez készíti elő Müllernek, akinek a lövése mellé megy. Florenzi ért bele sarokkal a háta mögött elsüvöltő labdába.

45. perc Az olaszok kezdik a második félidőt.

Ami a gólokat illeti, senki ne aggódjon. A német-olasz meccsek összesen 18 góljából 15-öt a második félidőben lőttek.

45. perc Egy perc hosszabbítás Khedira ápolása miatt, utána Kassai lefújja az első játékrészt.  Kemény meccs, de tényleg inkább taktikai csata.

43. perc Giaccherini  kap tisztán és egyedül egy labdát, de csak a német alapvonalról tudja beadni. Sturaro lövése Boatengen megpattan és mellé megy. Neuer nem tudta volna védeni.

42. perc Gomez passzol Hectornak akinek a lövése lecsúszik, Kimmichhez pattan, aki Müllernek adja, az ő lövését Buffon fogja..

41. perc Gomez fejeli fölé Kimmich beadását, amely az olasz tizenhatos széléről érkezik. Az első igazi német helyzet.

36. perc Hector beadott labdájába beleér az olasz védő lába. Buffon elkapja, de szokatlan hibát vét, kiejti  a kezéből. Gomez lába elől kell újra elkapnia.

29. perc Kezdenek bemelegedni az olaszok is. Parolo adja be a német tizenhatos széléről, Boatengnek kelel sietni a mentéssel Giaccherini elől.

27. perc Müller lódul meg,  de szerelik. Parolo gyönyörűen csúszott be.

26. perc Schweinsteiger fejel gólt, de előtte szabálytalankodik, ellöki De Scigliót. Kassai szabadrúgást fúj kifelé, senki nem vitatkozik.

24 perc. Sturaro rúgja fel Kroost.

23. perc. Az olasz szövetségi kapitány, Antonio Conte úgy néz ki, mint egy James Bond film rosszfiúja – jegyzi meg a Guardian. Kontrázhatnánk azzal, hogy akkor Joachim Löw az angol titkosügynök, de ehhez a német szövetségi kapitányból bántóan  hiányzik az elegancia.

21. perc Helyzet nem volt, az olaszok háromszor lőttek kapura, a anémetek egyszer sem. Ennek ellenére kezd érződni az enyhe német fölény. Az olaszok láthatóan átengedik a kezdeményezést.

20. perc Gomez kap egy hosszú labdát, de nem tud beleérni.

17. perc Schweinsteiger 119-szer lépett pályára. 37 Európa-bajnoki és világbajnoki meccsel rekorder az egész világon, holtversenyben Kloséval.

15. perc Khedirát le kell cserélni. Schweinsteiger jön, meg is kapja a csapatkapitányi szalagot Neuertől.

14. perc Khedirát kell ápolni, miután ütközött Chiellinivel.

11. perc Özil húzza el az olasz tizenhatos előtt, de a beadás nem jön össze.

9. perc Egyelőre annyi látszik, hogy hatalmas taktikai csata fog zajlani a szemünk előtt. Az olaszok próbálják szerelni vagy labdavesztésre kényszeríteni a németeket. A németek viszont remekül passzolnak, lendületes a játék. Eddig egy szöglet volt a két oldalon.

Olaszország az a csapat, amely a legtöbbször, 19-szer nem kapott gólt az Európa-bajnokságok történetében. A németek az elmúlt 17 meccsből 14-et megnyerték, a két döntetlent játszottak és csak az olaszok verték meg őket 2-1-re a 2012-es Európa-bajnokság döntőjében. Ezen a megméretésen viszont a németek azok, akik még egyetlen gólt sem kaptak.

0. perc A kezdőrúgás előtt a dakkai merénylet áldozataira emlékeznek, akik között tíz olasz állampolgár is volt.

Olaszország az élő cáfolata Gary Lineker közhellyé nemesült megjegyzésének, miszerint a futball az a játék, amelyet huszonkét ember játszik kilencven percen át, és a németek nyernek. A német válogatott tétmeccsen eddig még soha nem verte meg az olaszokat, nyolc tétmeccsen meccsen négy vereség és négy döntetlen.  A nagy múltú rivalizálást mi sem jelzi jobban, mint hogy a német-olasz párbajnak Wikipédia-oldala van, nem beszélve 1970-es világbajnokság elődöntőjéről, amelyet az évszázad meccsének kiáltottak ki, és amelyet az olaszok nyertek  4-3-ra úgy, hogy öt gól hosszabbításban esett.

Márciusban a németek egy barátságos  meccsen 4-1-re megverték az olaszokat, és fogadkoznak, hogy győzni fognak most is, a német futball legendája, a Császár néven ismert Franz Beckenbauer ennek ellenére lamentált egy kicsit azon, hogy a Nationalelf végül nem az Európa-bajnoki címvédő spanyolokat kapta a negyeddöntőben. Beckenbauer már csak tudja, ő is játszott az 1970-es világbajnokság elődöntőjében...

A két kezdő tizenegy:

Németország:  Neuer – Boateng, Hummels, Howedes – Kimmich, Khedira, Kroos, Hector – Müller, Özil – Gomez.

Olaszország:  Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Parolo – Florenzi, Sturaro, Giaccherini, De Sciglio – Pellé, Eder.