Magyarország–Izland: 1-1 PERCRŐL PERCRE

13 komment

Á. Z.

Izland egy maximum félig jogos büntetővel vezetett, de aztán Saevarsson lőtt egy öngólt. Percről percre a meccsről!

Percről percre

És a végére a jegyzőkönyv. Köszönjük a figyelmüket és a türelmüket.

MAGYARORSZÁG–IZLAND 1-1 (0-1)

Eb-mérkőzés, F csoport, Marseille, 60 842 néző. Jv.: Karaszjov (orosz).

Magyarország: Király – Lang, Juhász (Szalai, 84.), Guzmics, Kádár – Dzsudzsák, Nagy, Gera, Kleinheisler, Stieber (Nikolics, 66.) – Priskin (Böde, 66.).

Izland: Halldorsson – Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Arnason, Skulason – Gudmundsson, Gylfi Sigurdsson, Gunnarsson (Hallfredsson, 66.), Birkir Bjarnason – Sigthorsson (Gudjohnsen, 84.), Bödvarsson (Finnbogason, 70.).

Gól: Gylfi Sigurdsson (39., 11-esből), Saevarsson (89., öngól).

A meccs vége után negyedórával a magyar szurkolók még mindig nem hajlandók elindulni. A Himnuszt éneklik.

Megérdemeltük – mondja Storck az M4-nek, hozzátéve, a magyar csapat az osztrákok és az izlandiak elleni játék képe alapján is fejlődött.

Kemény meccs volt, az összkép alapján – az izlandiakra gyakorolt hatalmas nyomás, a rengeteg kidolgozott helyzet miatt – megérdemeltük a döntetlent.

94. perc Vége a meccsnek! Magyarországnak 4 pontja van a csoportban, minden esélyünk megvan a továbbjutásra. Csoportnegyedikek már biztosan nem leszünk. A csoportkör utolsó fordulójában Portugáliával játszunk, a jelenleg kétpontos Izland pedig azzal az Ausztriával, amely egypontosként ma este kilenckor áll ki a portugálok ellen.

93. perc G. Sigurdsson és Gudjohnsen áll oda. Először Sigurdsson lő, de az elakad a sorfalban, aztán Gudjohnsen tűzi rá, az pedig mellé megy.

92. perc Izlandi szabadrúgás a magyar tizenhatosról, középről.

Fotó: Hegedűs Gábor / Népszabadság

91. perc Szalai távoli lövését fogja Halldórsson.

88. perc Négy perc lesz a hosszabbítás.

87. perc Magyarország kiegyenlített! – hangzik fel magyarul a marseille-i stadion hangosbeszélőjéből. Ezen az Európa-bajnokságon a gólok 28 százaléka, 13 találat a 87. perc után esett.

86. perc Izlandi öngól! Saevarsson volt az. Nikolics beadását sikerült a saját kapujába bekotornia.

85. perc Dzsudzsák forgatja meg az izlandi védelmet – és magát is –, de aztán nem tud lövőhelyzetbe kerülni.

85. perc Juhász helyére Szalai érkezik. Most már kockáztatunk. Nincs eredmény, amelyet védeni kellene.

84. perc Az izlandi csapatba beáll Eidur Gudjohnsen, és vicces, de annak a Sightórssonnak a helyére, aki a 66. percben csere miatt kapta meg Gunnarssontól a csapatkapitányi szalagot. A Chelsea és Barcelona BL-győztes egykori legendája a portugálok ellen nem játszott. Húsz éve, 1996 áprilisában lépett először pályára az izlandi válogatottban. Akkor az apját váltotta.

83. perc Kleinheisler is besárgul.

81. perc Kádár kap sárgát.

78. perc Nikolics nem tud levenni egy hosszú indítást, de elintézi, hogy szöglet legyen, amelyből azonban semmi nem lesz.

76. perc Saevarsson kap sárgát Dzsudzsák buktatása után a bal szélen. Kleinheisler szabadrúgása gyenge.

75. perc A huszonötről érkező bombát Halldórsson most biztosan fogja.

72. perc Guzmics indul el, a szólóját szabálytalansággal állítják meg. Dzsudzsák áll a labda mögé a szabadrúgáshoz.

69. perc Az izlandi kapus, Halldórsson nagyon bizonytalan. Kiejtette az előbb egy magyar beadás és most egy lövés után is. Királynak ennél sokkal kevesebbért kellett elszenvednie egy tizenegyest.

66. perc A csapatkapitányt, Gunnarssont lecserélik, Alfredsson áll be a helyére. A csapatkapitányi szalagot Sigthórsson veszi át.

64. perc Kettős csere a magyaroknál. Böde Priskint, Nikolics Stiebert váltja.

62. perc Dzsudzsák vág rá harmincról egy szabadrúgást. Az izlandi kapusról kijön, de aztán begyűjti.

61. perc Elkezdtünk nagyon nyomni. Nagy Ádám elé kerül a labda a tizenhatoson belül, de belevezeti az izlandi védőkbe. Csak pillanatokig van az izlandiaknál a labda. Néha mintha szándékosan adnák át.

60. perc Így szurkolnak Budapesten:

Fotó: Veres Viktor / Népszabadság

58. perc Sigthórsson fejel lesről a magyar ötösnél.

57. perc Kleinheisler tűzi rá húsz méterről Gera passza után, de ez is fölé.

54. perc Gunnarsson ollózik nagyon fölé egy beadás után.

51. perc És ez miért nem tizenegyes?  Egy magyart lerántottak az izlandi tizenhatoson belül.

49. perc Dzsudzsák nem rálövi, hanem beadja. Végül Kleinheisler lövése megy ki az egyik csapattársról.

47. perc Dzsudzsákot felrúgják, szabadrúgást kapunk 28-30 méterről az izlandi kaputól.

45. perc Gera végezte el a második félidő kezdőrúgását.

Még az izlandi kommentátor is azt mondta, hogy nem volt tizenegyes – meséli az M4 műsorvezetője, Gundel Takács Gábor.

Ami a büntetőt illeti, maximum félig volt jogos. A játékvezető, Szergej Karaszjov amúgy tizenegyesfüggő. Minden harmadik meccsén megítél egyet, 58 mérkőzésen eddig 21-et fújt be.

Az izlandiak azt csinálják, amit Portugália ellen is.  Örülnek, hogy védekezhetnek, és egy-egy kontrából – nagyjából a semmiből – rúghassanak gólt.

46. perc Vége az első félidőnek.

44. perc Egy perc hosszabbítás.

42. perc Ez volt az első tizenegyes, amelyet Magyarország ellen megítéltek az Európa-bajnokságok történetében.

41. perc Gudmundsson viszont most besárgul.

41. perc Egy lerántás lehetett a szabálytalanság, amelyet befújtak. Nem mintha a szálfatermetű Gunnarssonnak kötelező lett volna elesnie Kádár miatt. Kádár lapot sem kapott a szabálytalanságért. Igaz, nem is reklamált.

40. perc G. Sigurdsson a hét legutóbbi válogatottbeli gólja közül ötöt tizenegyesből lőtt.

39. perc G. Sigurdsson bevágja. Izland vezet.

38. perc Izland tizenegyest kap! Király kezéből kiesett labda. A szabálytalanságot nem láttuk.

37. perc Labdavesztés után indulnak meg az izlandiak. Guzmics lábában akad el Sigthórsson lövése.

34. perc Dzsudzsák elől tisztáznak az utolsó pillanatban az izlandi ötösnél. A szöglet után Kleinheisler bombája megy mellé.

31. perc Királynak kell bravúrral védenie, miután Gudmundsson lefordult Kádárról az ötös jobb oldalánál.

26. perc Hatvanhét százalékban van nálunk a labda, 191 passzunk volt, az izlandiaknak kevesebb mint feleennyi, mindössze 84.

Az irammal eddig nincs gond, de egyik csapat sem tudja befejezni az akcióit.

24. perc Magyar adogatás után jön egy hosszú indítás, de nem sikerül. Majd fog.

20. perc Izlandi szöglet a jobb oldalon, Kádár fejeli ki végül.

18. perc Magyar szöglet Dzsudzsák lövése után, A túloldalon mi dobhatunk.

16. perc Dzsudzsák lövése akad el Gunnarssonban, akit egy pillanatra kiüt a labda ereje.

15. perc Dzsudzsák szabadrúgását – beadását – Priskin fejeli fölé.

14. perc Arnáson rúgja fel Priskint. Szabadrúgás.

12. perc Stieber adja be szorult helyzetből egy összjáték után Kádárral, de az izlandi kapus biztosan fogja.

10. perc Gera beadását fejelik ki az izlandiak.

8. perc Izlandi szöglet, utána bedobás a másik, a jobb oldalon. Bödvarsson fejese megy fölé. Veszélytelen, Király rajta volt.

5. perc Dzsudzsák esik el a jobb oldalon az izlandi tizenhatos vonalában, de az orosz bíró nem ad szabadrúgást.

4. perc Egy védőnek kellett kifejelnie Stieber elől az izlandi tizenhatoson belül.

3. perc A szabadságát töltő Orbán Viktor miniszterelnök a helyszíni VIP-szektorban nézi a meccset az apjával, Orbán Győzővel, ugyanúgy, mint az osztrákok ellenit. A kép jobb alsó sarkában, sállal a nyakában Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.

2. perc Gera lódul meg a jobb oldalon, de szerelik.

2. perc Nagy Ádámról megy ki, aki tegnap ünnepelte a 21. születésnapját.

1. perc Izland kezdte a mérkőzést. Tiszta fehérben a magyarok, tiszta kékben az izlandiak. Hajrá magyarok!!!

-5 perc. A Himnusz. Az M4 a reklámok miatt lemaradt a feléről.

-10. perc  Az elmúlt három magyar–izlandi meccsen 14 gól esett. Meccsenként átlag 4,7.

-15. perc  A magyar válogatott 44 év után szerepel újra Európa-bajnokságon. Álomszerű kezdés volt, Az első meccsen, kedden  meglepően simán múltuk felül a papíron jóval esélyesebb Ausztriát. A budapesti utcákon népünnepély tört ki, a tömeg a körúti villamosforgalmat is leállította. Most a Stade Velodrome-ban üdvrivalgás fogadja, amikor a kivetítőn megmutatják Stieber Zoltán és Szalai Ádám gólját.

-25. perc Amíg megy a bemelegítés: Izland az öt legutóbbi tétmeccsét elveszítette ellenünk. Az utolsó győzelmüket 1995 júniusában arathatták egy Európa-bajnoki selejtezőn. Akkor 2-1-re győztek.

-25. perc Huszonegyezer magyar szurkoló drukkol a Stade Velodrome-ban a magyar válogatottnak tízezer izlandival – az ország lakóinak a 3 százalékával – szemben. Az éjjel soha nem érhet véget – zúg a magyar torkokból a Soho Party 1998-as dala.

-30. perc Storck nyilatkozik. Azt állítja, megoldotta a problémát, amelyet Fiola kiesése jelent, de nem árulja el, hogyan.

-35. perc Az izlandiak egy helyen változtattak a kezdő tizenegyükön, a magyar kezdőben viszont nincs ott a sérüléssel bajlódó Fiola Attila, aki helyett Juhász Roland játszik. Az összeállítás azt sugallja, hogy a magyarok gyors játékra készülnek – mondja Dárdai Pál az M4-en. A két kezdő tizenegy:

Magyarország:

Király - Lang, Guzmics, Juhász, Kádár - Gera - Dzsudzsák, Nagy, Kleinheisler, Stieber - Priskin.

Izland:

Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason – Sigthórsson, Bödvarsson.

-40. perc A balhé oka az volt, hogy a magyar szurkolók egységesen a kapu mögött akartak összegyűlni, néhányan viszont a szomszéd szektorba kaptak jegyet, és megpróbáltak átmászni a kerítésen, amit a biztonságiak nem hagytak. A rendőrök érkezése csillapította a feszültséget.

Forrás: nso.hu

-45. perc 3-0 lesz a magyaroknak, pedig Portugáliát 7-0-ra verjük szerdán – jósolja valaki a marseille-i stadion mellett.

-50. perc Balhéval kezdődik. Miközben a magyar játékosok busza megérkezett a marseille-i Stade Velodrome-ba, a magyar szurkolók egy csoportja kisebb összetűzésbe keveredett a biztonságiakkal.

-55. perc A Bernd Storck szövetségi kapitány vezette magyar válogatott az első meccsen Ausztriát győzte le 2-0-ra, egyértelműen az Európa-bajnokság eddigi legnagyobb meglepetésére. Izland 1-1-es döntetlent játszott a csoport eddigi favoritjainak számító Portugáliával, amelyben a Real Madrid szupersztárja, Cristiano Ronaldo is ott van.

-60. perc Fél óra múlva kezdődik a meccs a marseille-i Stade Velodrome-ban. Magyarország és Izland mindössze a 11. tétmérkőzést játssza egymással. Az eddigi tízből hétszer a magyarok, háromszor az izlandiak győztek, döntetlennel egyetlen mérkőzés sem végződött.