Velencei karnevál
A sikerben a nemrégiben szerződtetett Ohlde teljesítményének is komoly szerepe volt: az amerikai légiós - csakúgy, mint Iványi - tizenhét pontot dobott. Ezzel együtt - amint azt maga Fűzy megjegyezte - a továbbjutás korántsem dőlt el, noha kétségtelen, hogy a Pécs "ledolgozta" úgynevezett pályahátrányát: ha a pénteki, mecseki második találkozón is nyer az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott, a csoportmérkőzéseken a Sopront mindkétszer verő rivális ellen, akkor bejut a nyolc közé.
A soproniak "csak" hozták a kötelezőt: jóllehet olykor döcögött a játékuk a Wisla Kraków vendégjátékakor, a második szakaszra fölpörgött Székely Norbert ifjú társulata (81:58), amelyben a szerb Milovanovics "szórta" a legtöbb kosarat (23). A tréner nem élezné a dolgot: reményei szerint már pénteken, Krakkóban begyűjtetné hölgyeivel a negyeddöntőbe kerüléshez szükséges újabb győzelmet.
A Rátgéber László szakvezető irányította, címvédő Szpartak Moszkva a bűvös százas határ fölé jutva, mindazonáltal a vártnál kisebb különbséggel (102:86) küldte haza az USK Prahát, a Bujdosó Nórát fölvonultató Bourges pedig tizenöt "fával" (72:57) nyert a Fegyverneky Zsófiát és Béres Tímeát soraiban tudó Brno ellen.
Aztán hány magyar marad a következő körre?
Euroliga-nyolcaddöntő, első mérkőzések: Sopron-Wisla Kraków (lengyel) 81:58, Venezia (olasz)-Pécs 60:61, Bourges (francia)-Brno (cseh) 72:57, Salamanca (spanyol)-CSZKA Moszkva (orosz) 80:69, Jekatyerinburg (orosz)-Vilnius (litván) 91:61, Szpartak Moszkva (orosz)-
USK Praha (cseh) 102:86, Valencia (spanyol)-Kosice (szlovák) 98:53, Fenerbahcse (török)-Gdynia (lengyel) 87:83 - hosszabbítás után.
A valamelyik fél két győzelméig tartó párharcok második mérkőzéseit pénteken, az esetleges harmadik találkozókat jövő szerdán rendezik.