A baj nem az, hogy a csatornák és a kábelszolgáltatók között verseny van, és mindenki próbálja megszerezni az egyes ligák közvetítési jogát. A gond inkább az, hogy a néző úgy érezheti: nincs választása. Sokan szívesen fizetnének a szolgáltatásért, de ott, ahol laknak, nem létezik kiépített hálózata annak a szolgáltatónak, amelynek csomagajánlatában benne van az őt érdeklő sportcsatorna. „Magyarországon egyelőre semmi realitása annak, hogy a fogyasztók maguknak állítsanak össze csomagokat. Ehhez nincsenek meg a technikai feltételek, és üzletileg sem érné meg – mondja lapunknak Faragó András, a Digi Sport főszerkesztője. – Amerikában már vannak például úgynevezett league passek, amelyek előfizetésével valamely profi liga meccsei korlátlanul elérhetővé válnak. Idehaza ez még nem megy, túl kicsi a piac."
A Digi Sport egyébként is különös helyzetet teremt: az angol, a francia vagy az olasz bajnokság meccseinek jogtulajdonosaként megkerülhetetlen csatorna lenne a játék híveinek körében, ám a csatorna nincs jelen a nagy lefedettségű versenytársak, így a Telekom vagy a UPC kínálatában. A legelején még úgy tetszett, arról szól a történet: a Digi mint szolgáltató nem engedi át a sportcsatornát a riválisokhoz, hogy magához a Digihez vonzza a sport révén a fogyasztókat. Ám Faragó szerint ez nem így van. „Magyarországon több mint háromszáz szolgáltató működik, és a Digi ugyanazon az áron kínálja minden más szolgáltatónak a sportcsatornáját is. Több mint százötvenen élnek a lehetőséggel, ám a legnagyobb piaci szereplők nem. Mi nyitottak vagyunk" – mondja. Megkeresésünkre a Telekom sajtóosztálya így reagált: „A Digi Sport jogtulajdonosával tárgyaltunk, de nem született megegyezés."
Így tehát várhatóan még jó ideig elzárják az angol és az olasz futballt a szurkolók többségétől, hiszen a három nagy szolgáltató közül egyébként is a Diginek a legkisebb a lefedettsége. Műholdon persze szélesebb körben elérhető, de annak a minősége időjárásfüggő. S akkor még nem beszéltünk a hűségszerződésekről, amelyekkel olykor évekre magukhoz láncolják a fogyasztókat a szolgáltatók. Ilyenkor szokott a kedvenc bajnokságunk más csatornára kerülni, amely nincs nálunk, és váltani csak súlyos kötbér fizetése mellett lehet, ha egyáltalán kiépítették nálunk azon szolgáltató hálózatát.
Sokan így nem látnak más kiutat, az internetes streamekhez menekülnek, amelyek viszont illegálisak, s a minőségük is ingadozó. Mégis sokan vallják, hogy egy Premier Liga-meccsért még mindig inkább megéri törvényt szegni, mandarin nyelven hallgatni az ötpercenként megszakadó közvetítést, percenként blokkolni a felugró reklámokat, vállalni a vírusok kockázatát, mint kivárni, hogy forduljon a szerencse a kábelszolgáltatók küzdelmében.