Ha Platini borítékjában mi lettünk volna......

Nézem meredten ezeket a kiváló kis lengyel meg ukrán stadionokat, és közben azon tűnődöm: mi van akkor, ha a remegő kezű Michel Platini UEFA-elnök anno a Croatia & Hungary feliratot húzza ki a számára fölöttébb nehezen nyíló borítékból? Most akkor nálunk is áll néhány csilivili parádés aréna? És ha igen – mert igen –, akkor már legalább háromszor csődbe ment az ország, miközben önnön kezünkkel fizetjük szüleink nyugdíját és építjük téglánként a 4-es metró hiányzó állomásait? Kicsit belegondolni is sci-fi, hogy a 2007-es makettekből 2012-re miként nőttek volna elő a földből ilyen príma sporttelepek, következésképpen szögezzünk le rögvest két fontos tényt: 1. Csank Jánosnak igaza van; 2. például, hehe, a Lech Poznan, hehe, hosszú távon sosem tölti majd meg rendesen ezt a jó kis létesítményt, hehe.

Michel Platini és Viktor Janukovics ukrán elnök az ukrán-svéd meccsen
UEFA President Michel Platini stands next to Ukraine's President Viktor Yanukovich (L) before the start of Group D Euro 2012 soccer match between Ukraine and Sweden at the Olympic stadium in Kiev, June 11, 2012. REUTERS/Darren Staples (UKRAINE - Tags: SPORT SOCCER)

Az utóbbi konklúziót nyilván nem kell megindokolni. Az előbbihez is csak annyit fűznék hozzá, hogy az ősz szakvezető nem egyszer odanyilatkozta már: a legkisebb különbség még mindig a pályán mutatkozik kis hazánk és az elérni óhajtott többi nemzet összevetésében. Na igen, príma stadionok mindenütt vannak, nálunk meg ... Sok pénz, orvosi háttér... Itt hagyjuk is abba, a lényeg, hogy hozzávetőleg megegyezhetünk abban: bár a differencia minden tekintetben nagy, valóban a gyöpön tetszik a „legminimálisabbnak” a hátrány.

Nyilván ez és egy-két lelkesítő eredmény az oka annak, hogy vannak, akik simán odaképzelik a válogatottat a kontinenstornára, s a minap felülmúlt csehek, továbbá a döntetlennel tovább küldött írek Eb-produkcióját látva amondók: Dzsudzsákék simán fölléphetnének a gigarendezvényen. Ami persze abszolúte ténykérdés, csak éppenséggel az nem világos, miként is kell ezt elképzelni. Logikailag az feltehetően úgy jelentkezik az erről nyilatkozó potentátok fejében, hogy ha a csehek és az írek nem győztek a magyar válogatott ellen (sőt), illetőleg komoly vereséget szenvedtek az Eb-n, akkor abból egyenesen következik, hogy honfitársainkkal senki nem törölné föl a padlót a keleti blokkban.

Ha csak úgy nem.

Javasolnék is mindjárt egy kvázi szabálymódosítást, amely lehetővé tenné, hogy a tétmeccsek mellett a barátságos találkozók is számítsanak bele a selejtezőbe. Nem tudom, hogy van vele az UEFA, de magam – az itthoni elemzések alapján – lassan határozottan reálisnak érzek egy ilyesféle forgatókönyvet.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.