Franciaország-Izland 5-2 - Percről percre

2 komment

B. Z.

A házigazda francia válogatott Giroud, Pogba, Payet és Griezmann góljának köszönhetően már az első félidőben lényegében behozhatatlan előnyre tett szert Izland ellen, és a második félidőben sem állt el a gólzápor, a vége 5-2 lett. Az izlandiak emelt fővel búcsúzhattak az Európa-bajnokságtól.

Percről percre

92. perc: Vége, Franciaországra a németek várnak az elődöntőben, Izland labdarúgói pedig így is hősként térhetnek haza.

86. perc: Sissoko lőtt fölé 16 méterről.

85. perc: Coman lő laposan, véd Halldorsson.

84. perc: És szerez még egy gól Izland! Skulason beadását Bjarnason fejelte be négy méterről. 5-2.

82. perc: Izland is cserél, a gólszerző Sigthorsson helyére bejön az élő legenda, Gudjohnsen.

80. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét is Deschamps mester, Coman áll bePayet helyére.

75. perc: Umtiti besárgult.

72. perc: Francia csere, Mangala állt be Koscielny helyére.

70. perc: Payet szólója végén szöglethez jut Franciaország.

64. perc: Evra kézzel ért a labdába saját 16-osán belül, de a holland Kuipers játékvezető nem adott büntetőt.

63. perc: Szöglet után Ingason fejelt kapura közelről, Lloris óriásit védett.

60. perc: Csere a franciáknál: Giroud helyett Gignac a pályán.

59. perc: A szabadrúgást Payet ívelte be, Giroud pedig öt méterről  a hálóba fejelt. 5-1.

Fotó: Christian Hartmann / Reuters

58. perc: Bjaranson besárgul, mert megrúgta Giroud-t.

Sigthorsson az első izlandi, aki duplázni tud az Eb-n.

56. perc: SZÉPÍTÉS! Jobb oldali beadás után Sigthorsson három méterről becsúszva lő gólt. 4-1.

53. perc: Finnbogason passza után Gudmundsson nagyon csúnyán eltörte a labdát.

52.perc: Pogba lőtt 26 méterről, jócskán mellé.

50. perc: Payet lőtt fölé 20 méterről.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Két csere volt az izlandiaknál: Arnason helyett Ingason, Bödvarsson helyett Finnbogason a pályán.

Franciaország az Eb-történelem első csapata, amely az első félidőben négy gólt szerzett.

46. perc: Vége az első félidőnek. Nem javallott pénzt tenni arra, hogy ma hosszabbítás lesz...

45. perc: Izland összeomlott! A kiugró Griezmann elegánsan emelte át a labdát Halldorsson fölött. 4-0.

42. perc: ELDŐLT! Payet 17 méterről ballal szépen kilőtte a bal alsó sarkot. 3-0.

40. perc: Jobb oldali beadás után középen Giroud lefejelte a labdát, ami majdnem jó lett Griezmann-nak, de Halldorsson megkaparintotta a labdát.

37. perc: Matuidi lövése jócskán mellé szállt.

36. perc: Majdnem eljutott a labda középen Giroud-hoz, aki ziccerbe kerülhetett volna, de Payet passzát lefülelte Sigurdsson.

33. perc: Másfél perce nem ért labdába francia játékos, de a saját térfelén passzolgat csak Izland.

Nem érezni az átütőerőt az izlandiak játékán, az az érzésünk, hogy ha a franciák felpörgetnének a játékot, négy-öt gólos előnnyel mehetnének a szünetre.

Giroud legutóbbi kilenc válogatott meccsén kilenc gólt szerzett. Ez volt egyébként az első gól ezen az Eb-n, amelyet a franciák az első félidőben szereztek.

25. perc: Majdnem szépített Izland: egy bedobást követően megcsúsztatott labdát Bödvarsson kanalazta kapura 7 méterről, de fölé ment.

20. perc: És már ott is a második francia gól! Griezmann jobb oldali szöglete után Pogba elemi erővel robbant be az ötösön, és fejelt a kapu jobb oldalába. 2-0.

Fotó: Darren Staples /  Reuters

16. perc: Skulason felívelését biztosan húzza le Lloris.

Giroud hamar vezetést szerzett a hazaiaknak

12. perc: GÓL! Jó ütemű kilépés után Giroud tört kapura, és miután jól pattant meg előtte a labda, nyolc méterről ballal lőtt, és a labda az izlandi kapus lábai között jutott a kapuba. Giroud második gólja az Eb-n. 1-0.

9. perc: Újabb izlandi lövés: Sigthorsson 20 méterről próbálkozott, de ez is gyenge volt, mellé ment a lövés.

7. perc: Ismét az izlandi kapusnak volt dolga: Sissoko jobb oldali beívelése után kellett kivetődnie, és övé is lett a labda.

6. perc: Bemutatkoznak a franciák is: szép passzolgatás végén Payet lőtt 22 méterről kapura, Halldorsson védett, és bár kipattant róla a labda, azt is tudta megszerezni.

Fotó: Darren Staples / Reuters

5. perc: Gudmundssonnak is lehetett volna helyzete, ha az előre ívelt labdát meg tudta volna szelídíteni.

3. perc: Itt is az első lövés: Gylfi Sigurdsson vette át a labdát a 16-oson belül, majd megfordulva laposan lőtt, de Llorisnak nem jelentett gondot a gyengécske próbálkozás.

1. perc: A franciák kezdték a mérkőzést. Esős idő van Párizsban, csúszós a talaj.

-2. perc: Elhangzottak a himnuszok, jöhet a csata a legjobb négy közé kerülésért!

A meccs előtti órákban robbantásokat lehetett hallani a Stade de France közelében, de kiderült, hogy a tűzszerészek robbantottak fel egy autót, de annak átvizsgálása után nem találtak semmi gyanúsat.

- 10. perc: Izland ötödször is ugyanabban a felállásban lép pályára. Ame, a kezdőcspatok:

Franciaország: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny, Evra – M. Sissoko, Pogba, Griezmann, Matuidi, Payet – Giroud.

Izland: Halldórsson – Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Skulason – Gudmundsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthorsson, Bödvarsson

A franciáknál négy játékost fenyeget eltiltás sárga lapja miatt Kantét, Ramit, Giroud-t és Koscielnyt. Izlandnak kilenc sárga laposa van: Finnbogason, Arnason, Bjarnason, Gudmundsson, Gunnarsson, Halldorsson, Saevarsson, Sighorsson, Sigurdsson.

A francia Antoine Griezmann holtversenyben (a spanyol Moratával és a walesi Bale-lel) vezeti az Eb góllövőlistáját három góljával. A hazai csapatból kétgólos Payet, és Olivier Giroud-ank van még egy gólja. Az izlandiak mind a hat gólját más-más labdarúgó jegyezte: Bjarnason, Bödvarsson, Sigthorsson, Sigurdsson, Traustason, és volt egy öngól is.

A házigazda francia csapat az A csoport győzteseként érkezett az egyenes kieséses szakaszba. Csoportjában 2-1-re megverte Romániát, 2-0-ra Albániát, majd 0-0-t játszott Svájccal. A nyolcaddöntőben hátrányból fordítva 2-1-re győzte le Írországot.

Izland az F csoportban futott be a második helyre. Előbb 1-1-et játszott Portugáliával, aztán ugyanilyen arányú döntetlent a magyar együttessel, majd 2-1-re legyőzte Ausztriát. A nyolcaddöntő nagy meglepetését okozva Angliát búcsúztatta, 2-1-gyel.

Franciaország és Izland története során először találkozik egymással nagy tornán, lévén hogy Izland még sohasem szerepelt sem világ-, sem Európa-bajnokságon.

A házigazda francia válogatott Izlanddal találkozik az utolsó negyeddöntőben, és ha nem akar Anglia sorsára jutni, a lehető legkomolyabban kell vennie ellenfelét, és nem követni el azt a hibát, hogy már a Németország elleni elődöntőre gondol. Kövesse a mérkőzés eseményeit percről percre!