Real-Bayern: Francia kulcs

Benzema megmozdulásával előny a Real Madridnál az eddig csak egygólos elődöntőben

Noha az első félidőben 76:24 volt a százalékos labdabirtoklási arány a Bayern München javára, a labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntő szerda esti mérkőzésén a Real Madrid szerzett vezetést, miután első kontratámadását tökéletesen végig vitte.

Cristiano Ronaldo kiváló tempóban indította Fabio Coentraót, aki úgy játszott középre, hogy Benzema lazán az üres kapuba passzolhatott (19. perc: 1-0).

Az elődöntő e heti mérkőzéseinek egyetlen gólja
Darren Staples / Reuters

A második félidő sem különbözött az elsőtől: a Bayern fölényben futballozott, de gólt nem szerzett, bár Götze a hajrában tiszta helyzetből simán egyenlíthetett volna (közeli, ám nem eléggé helyezett lövését Casillas hárította). Így a Real Madrid előnyben van, és a „nullás” győzelemmel jobbak is az esélyei a döntőbe jutásra.

S miközben Madridban (mértékkel) ünnepelnek, Európa azon ámul, hogy a legjobb négy közötti két találkozón összesen egy gól a termés...