Felfoghatatlan magyar feltámadás a világbajnokságon

A montenegróiaktól elszenvedett katasztrofális, tizenhét gólos vereség a legkevésbé sem viselte meg a magyar játékosokat – ez látszott már a bemutatásnál is szerda este, a dán–magyar vb-mérkőzésen.
Bíró kapus például úgy nevetgélt, mintha vígjátékot nézett volna, igaz, utána látott azt is a háló elől. Honfitársaink ugyanis hallatlanul meglepték a házigazdákat, akikben az előző nap tapasztalatai alapján nyilván fel sem merült, hogy keserves meccset kell játszaniuk a kedden teljességgel széteső magyarokkal.
Zita bálkirálynő
Kovács Anikó / MTI

A vendéglátók csak arról feledkeztek el, hogy ez női világbajnokság, amelyen láthatatlan emberekből fényes csillagok lehetnek huszonnégy óra leforgása alatt. (S magabiztos főszereplők válhatnak zavarodott statisztákká.) Így az első három fordulóban pontot sem vesztő dán kézilabdázók csupán asszisztáltak a szünet előtti szakaszban egyenesen kiragyogó Szucsánszki Zitának, aki 8:6-os magyar vezetésnél négy, 10:7-esnél öt, 12:8-asnál hét, 15:11-esnél már nyolc gólnál járt. Az ellenfél és a herningi sportcsarnok 14 ezer nézője is csak bámult... Amint azt is nehezen fogta fel a helyi publikum, hogy még az első félidő lefújásakor is három góllal – 15:12-re – vezetett a magyar válogatott.

A második játékrész ötödik percé­ben – Triscsuk hetesével – pedig már 18:13 volt „ide", ráadásul létszámfölénybe kerültek hazánk lányai. Nem úgy nézett ki, hogy fordulat áll be... A pauzát követő periódusban legföljebb annyi változás történt, hogy az addig a gólkirálynőt alakító Szucsánszki inkább előkészített, és társai fejezték be az akciókat. Közben a norvég játékvezetőket nem ragadta magával a dán tömeg: újabb emberhátránnyal sújtották, majd hétméteressel büntették a vendéglátókat. A szünet utáni huszonegyedik perc aztán nyerőnek tetszett: ekkor Tomori lövésével az addigi legnagyobb különbség virított az eredményjelző táblán (21:15). Majd 22:15 következett, és már azt is el lehetett képzelni, hogy 15:32 után 32:15 lesz...

A dánok hasonlóképpen összeestek, mint a magyarok kedden, így izgalommentes mérkőzésen sikerült helyreállítani a messzemenően megtépázott tekintélyt (29:22). Megmagyarázni képtelenség, mi történt a magyar és mi a dán együttessel, de honfitársainknak ezúttal könnyebb dolguk van, mert a győzelmet soha nem kell magyarázni...

A csoport további mérkőzésein: Szerbia–Japán 27:22, Montenegró–Tunézia 37:26. Az állás: 1. Montenegró 7, 2. Magyarország 6, 3. Dánia 6,