Felcsúton keményen visszavágtak a paksi bukásért

A Puskás Akadémia 2-1-re nyert a vendég Paks ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának első szerdai mérkőzésén.

Tavaly októberben a Paks 4:2-re megverte Orbán Viktor miniszterelnök kedvenc felcsúti csapatát.

A mai meccsen – írja az MTI – aktívan kezdett mindkét együttes, ám lendületük nem tartott sokáig. Eleinte a vendégeknél volt többet a labda, negyedóra elteltével a hazaiak vették át a játék irányítását, hogy aztán a játékrész végén ismét a Paks legyen enyhe mezőnyfölényben. Jól jellemzi az első 45 percet, hogy ez idő alatt mindössze egyetlen lövés találta el a kaput.

Fordulást követően rákapcsolt a szünetben kettőt cserélő Puskás, Csurko pedig egy jól eltalált lövéssel vezetést szerzett a hazaiaknak. Azonnal reagált a Paks, és egy sarokrúgás után majdnem egyenlített, de Papp a kapu torkából fölé emelt. Ennek ellenére nem sokáig állt 1-0 az eredményjelzőn, hiszen Gévay hibája után Mészáros nem hibázta el ziccerét, és kétgólosra növelte a hazaiak előnyét.

A vendégek az utolsó negyedórában tovább fokozták a nyomást, Hahn révén szépítettek, egyenlíteniük azonban nem sikerült.

OTP Bank Liga, 24. forduló: Puskás Akadémia FC - Paksi FC 2-1 (0-0) ---------------------------------------
Felcsút, 708 néző, v.: Karakó
    gólszerző: Csurko (54.), Mészáros K. (65.), illetve Hahn (84.)
    kiállítva: Lopa (91.)
    sárga lap: Zsidai (61.), Csurko (89.), illetve Kecskés (37.), Gévay (61.), Lenzsér (69.)